Yeni alınan RTX 3060 Ti PC kendini yeniden başlatıyor

byemrekr

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG 16x2 3200MHz RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 EVO 1TB NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
Zotac RTX 3060 Ti Twin Edge
Anakart
ASUS PRIME H610M-K D4
İşlemci
İntel Core i5 13400f
Öncelikle merhaba, birkaç hafta önce aldığım PC ilk günden beridir kendini resetliyor. Nedenini bulamadım, yardımcı olur musunuz?

Hocam iyi geceler, PSU, anakart ve ekran kartı servisten geldi bu üç parçaya sorunsuz demişler. Şimdi RAM ve işlemci kaldı merak ettiğim husus şu hocam bu hatayı SSD'den dolayı verebilir mi?Ya da 600W PSU yetmiyor olabilir mi mağaza bu seçeneğinde olabileceğini söyledi ?

Hocam iyi geceler, PSU, anakart ve ekran kartı servisten geldi bu üç parçaya sorunsuz demişler. Şimdi RAM ve işlemci kaldı merak ettiğim husus şu hocam bu hatayı SSD'den dolayı verebilir mi? Ya da 600W PSU yetmiyor olabilir mi mağaza bu seçeneğinde olabileceğini söyledi?

Memory dump değil de minidump atarsan bir de ben bakmak istiyorum.

Edit: Olay görüntüleyicisi'nden 16'lık kodları makine gibi çözdüm sayılır. RAM ya da VRAM arızası var.

Memtest86 ile RAM'leri tek tek test et. Sonuçları paylaş.
FurMark ile de ekran kartını 5-10 dakika test et. Sıcaklık 80-85 dereceyi geçmesin ama dikkatli ol ekran kartını yakma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iyi geceler, PSU, anakart ve ekran kartı servisten geldi bu üç parçaya sorunsuz demişler. Şimdi RAM ve işlemci kaldı merak ettiğim husus şu hocam bu hatayı SSD'den dolayı verebilir mi? Ya da 600W PSU yetmiyor olabilir mi mağaza bu seçeneğinde olabileceğini söyledi?

Hocam PSU, anakart ve ekran kartını servisin inceleyip sorunsuz kararını çıkarttığını belirtiyosunuz.
Başka DDR4 RAM varsa onlarla beraber deneyin.
Ve hazır sistem şeklinde mi satın almıştınız sistemi?

Geri
Yukarı