Yeni alınan RX 570 sistem aniden kapanıyor

Veysel Cangül

Centipat
Yeni aldığım sistemim yaklaşık 2 günde bir kapanıyor. Nedenini anlayamıyorum. Sistemim şöyle:

MSI RX570 4 GB
A320M H
3200 MHz 8 GB RAM
120 GB SSD
500W Power Supply
Ryzen 5 1600 12nm

İşlemci ısısı 70 dereceyi görüyor en fazla. Isıdan olduğunu sanmıyorum. Nedenini bilen varsa yazabilir mi?

Bende yaşıyordum hem de çok sürekli kapanıyordu günde en az 10 kere bu hatayı güç seçeneklerinden gelişmiş ayarlardan yüksek performansa alarak kurtuldum denemeni tavsiye ederim.

Merhabalar hocam. Oyun oynarken veya sistem boştayken görüntü gidiyor kasa çalışmaya devam mı ediyor yoksa sistem komple bir anda mı kapanıyor ?

PSU markası neydi? Sistem yük altında mı kapanıyor? Bu kapanma olaylarında pek bilgili olmasamda sana yardımcı olmaya çalışırım.

d
Bende yaşıyordum hem de çok sürekli kapanıyordu günde en az 10 kere bu hatayı güç seçeneklerinden gelişmiş ayarlardan yüksek performansa alarak kurtuldum denemeni tavsiye ederim.
Zaten onu yapmıştım.
Merhabalar hocam. Oyun oynarken veya sistem boştayken görüntü gidiyor kasa çalışmaya devam mı ediyor yoksa sistem komple bir anda mı kapanıyor ?
Şöyle bir sıkıntım var bazen sadece ekran gidiyor birkaç saniye sonra geliyor (kasa çalışıyor) bunun ekran kartıyla olduğunu düşünüyorum aynısı kuzenimde de oluyor ama bunun yanında bilgisayar tamamen kapanıyor.
PSU'dan kaynaklanıyor olabilir hocam.
500W psu var ama benim sistemim en fazla 418 harcayabiliyor
PSU markası neydi? Sistem yük altında mı kapanıyor? Bu kapanma olaylarında pek bilgili olmasamda sana yardımcı olmaya çalışırım.
Aerocool 500W VX PLUS Serisi Aktif PFC Güç Kaynağı (AE-VXP500) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik evet yük altında kapanıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı