Yeni alınan RX 6400 ve R3 4100 sistem ısınıyor

Daha fazla  
Selam.

İncehesap'tan RX 6400 ekran kartı, Ryzen 3 4100, 8 GB RAM sistem aldım.

Sistem boştayken ekran kartı 50 derece oluyor.
Mafia: Definitive Edition (1080p ve mediumda) oynarken 87 dereceye kadar çıkıyor ortalama 85 derece oluyor fanlar da son hızda çalışıyor.

Bu sıcaklık değerleri normal mi sizce? Sistemi daha yeni aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ekran kartın tek fanlıysa normal dereceler. Tabi kasanın hava akımı da etkiler. Hava akımın yeterli düzeyde değilse biraz daha güçlendirmen ısıyı daha da düşürecektir. Eğer ekran kartın 2 fanlı olmasına rağmen bu sıcaklıklardaysa kasanı acilen fan vb. eklemelerle daha serin hale getirmen gerek.

Eğer ekran kartın tek fanlıysa normal dereceler. Tabi kasanın hava akımı da etkiler. Hava akımın yeterli düzeyde değilse biraz daha güçlendirmen ısıyı daha da düşürecektir. Eğer ekran kartın 2 fanlı olmasına rağmen bu sıcaklıklardaysa kasanı acilen fan vb. eklemelerle daha serin hale getirmen gerek.
Cevabınız için teşekkür ederim. Ekran kartım şu şekildedir.

Dosya Ekleri

• 626814b46fbf49.36374598_phmlgekqoifnj_500.jpg
    626814b46fbf49.36374598_phmlgekqoifnj_500.jpg
    12,5 KB · Görüntüleme: 37
Boştaki halı endişe verici değil fakat yük altında biraz yüksek sayılabilir. Kasa içi hava akımınin yeterli olmayışı belki etkilidir.

Boştaki halı endişe verici değil fakat yük altında biraz yüksek sayılabilir. Kasa içi hava akımınin yeterli olmayışı belki etkilidir.
Teşekkür ediyorum. Sadece arkadan ve yukarıdan hava alıyor yukarıdada toz önleyici sinekliğe benzeyen adını unuttuğum şeyden var.

FPS falan düşmüyor sadece bu sıcaklık bilgisayara zarar verir mi onu düşünüyorum.

Eğer sistemini serinletme imkanın varsa o yoldan ilerlemelisin öncelikle. Kasanın modeli nedir? Önemli olan sadece toz filtreleri değil çünkü. Belki birkaç kasa fanı eklemen durumu çok daha iyi hale getirecektir.

Ekran kartını uzun süre yüksek sıcaklıkta kullanmak tabii ki termal anlamda macun ve Pad ömrünü azaltacaktır. Ayrıca sürekli FULL hızda dönmesi nedeniyle fanlar daha çok toz toplayacaktır.

Bu kartın bu kadar ısınması hiç normal değil, kasanızın modeli nedir?
Eğer sistemini serinletme imkanın varsa o yoldan ilerlemelisin öncelikle. Kasanın modeli nedir? Önemli olan sadece toz filtreleri değil çünkü. Belki birkaç kasa fanı eklemen durumu çok daha iyi hale getirecektir.

Ekran kartını uzun süre yüksek sıcaklıkta kullanmak tabii ki termal anlamda macun ve Pad ömrünü azaltacaktır. Ayrıca sürekli FULL hızda dönmesi nedeniyle fanlar daha çok toz toplayacaktır.

Kasam bu linkteki ürünün aynısı dostlar.

Kasam bu linkteki ürünün aynısı dostlar.
Kasanda yazdığına göre sadece önde 3 adet fan var. Ve iyi hava alan bir kasaya benzemiyor. Önü mesh yapıda değil.

Şimdilik en mantıklısı eğer arkada bir egzoz fanın varsa üst arkaya da bir egzoz fan takman mantıklı olur. Eğer hiç egzoz fan yoksa kasanda, iki tane eklemen iyi olur. Kasanı da ilk fırsatta daha iyi hava alan bir kasayla değiştirmen senin için sağlıklı olur.

Kasanda yazdığına göre sadece önde 3 adet fan var. Ve iyi hava alan bir kasaya benzemiyor. Önü mesh yapıda değil.

Şimdilik en mantıklısı eğer arkada bir egzoz fanın varsa üst arkaya da bir egzoz fan takman mantıklı olur. Eğer hiç egzoz fan yoksa kasanda, iki tane eklemen iyi olur. Kasanı da ilk fırsatta daha iyi hava alan bir kasayla değiştirmen senin için sağlıklı olur.
Dediğiniz gibi sadece önde 3 tane fan var onun dışında kasanın kendisine ait başka fanı yok.

Bende ekran kartı problemlimi diye korkuyordum garanti işlerine de girmek istemiyorum üniversite açılacak diye.

Dediğiniz gibi ek fanlar deneyeceğim teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı