Yeni başlayan biri için Linux dağıtım tavsiyesi

Linux Mint Xfce.

Linux Mint'i araştırmıştım zaten ve hoşumada gitmişti sanırım Mint kuracağım ama biraz daha araştıracağım.
Elementary OS ve Deep'in OS.
Steam desteği vardır her Linux'ta.

Bilgi için teşekkürler Elementary OS'un tasarımı cidden çok hoşuma gitti Mint ve Elementary OS arasında kaldım
Elementary OS ve Deep'in OS.
Steam desteği vardır her Linux'ta.

Bilgi için teşekkürler Elementary OS'un tasarımı cidden çok hoşuma gitti Mint ve Elementary OS arasında kaldım
Ubuntuda Steam desteği olması lazım.
linkteki yazıdan okumuştum
Kim demiş Ubuntu'nun Steam desteği yok diye? Kubuntu öneririm.

Bu linkten okumuştum. Peki Ubuntu ile Kubuntu'nun farkı nedir?
Tüm Linux dağıtımlarında Steam desteği bulabilirsiniz.
Linux Mint ve Fedora'ya bakabilirsin.
Not: Bunun için de bir rehber konusu açmak lazım yazdım kenara.

Linux Mint ile Elementary OS arasında kaldım sanırım Linux Mint kuracağım.
Oyun oynayacaksan SteamOS vardı sanırım. Steam desteği var, fazlasıyla :D

Sadece oyun oynamayacağım normal bir bilgisayar kullanıcısı gibi kullanacağım ve açıkçası SteamOS'un tasarımını pek beğenmedim
Bahsettiğiniz özelliklere tanıdığım bir arkadaşın yaptığı XfceBox tamamen uygun.

Teşekkürler biraz araştıracağım.
Zorin OS: System Requirements

Hem Live hem de kurulum olarak kullanıyorum.

Güzel gibi duruyor ama sanırım Linux Mint'e bir şans vereceğim belki bir ara denerim.
İlledelinux güzel aslında. XFCEBox versiyonunu indirebilirsiniz. Kali'yi kuramazsam onu kuracağım ben de tekrardan. :)

Güzel gibi ama sanırım Linux'min ile başlayacağım yeni kullanıcılara daha uygun gibi.

Son düzenleme:
Bu linkten okumuştum. Peki Ubuntu ile Kubuntu'nun farkı nedir?
Bu farklı bir şey Ubuntu 32 bit desteğini sonlandırmış. Kubuntu KDE Masaüstü ortamını kullanır ve normal Ubuntu'dan daha bugsuz ve stabildir.

Steam çalışabilmesi için kullanacağın dağıtımın multilib veya 32 bit olması lazım. Diğer türlü Steam'i sadece Flatpak olarak kullanabilirsin.

Geri
Yukarı