Yeni başlayan biri için Linux dağıtımı önerisi

Bu test size yardımcı olabilir.
Hocam fikir güzel ama veritabanını nasıl oluşturmuşlarsa aktar dönder aynı şeyler öneriliyor gibime geldi. Siteyi daha Türkçesi yokken biliyordum o zaman da böyleydi. Linux Mint, Zorin Os, Elementary, Manjaro, Debian, Knoppix genelde hep üstte. Veri tabanlarında antiX, LXLE gibi hafif dağıtımlar yok. Bir garip. Hani üstüne düşülse çok muazzam olacakmış ama unutulup kenarda kalmış bir proje izlenimi uyandırıyor.

Merhaba, daha önce çok az Linux kullandım ama sonrasında silmiştim.

İşletim sisteminde çoğunlukla görünüme ve stabil olmasına önem veriyorum ve minimalist birisiyim.

Sizden bir distro önerisi istiyorum.

Ve bir de Python, HTML, Java... Tarzı dilleri yazarken çok zorlanır mıyım? Windows kadar kolaydır diye düşünüyorum ama sormak istedim yine de.

Hocam minimal takılmak isterseniz Mint Xfce işinizi görür. Başlangıç noktası olarak.

Arch Linux dışında herhangi bir dağıtım ile başlayabilirsiniz. Açıkçası ne ile başladığınızın çokta bir önemi yok zamanla diğerlerini de deniyorsunuz zaten... Ben ilk Elemantary OS ile başlamıştım. Daha sonradan Ubuntu'ya geçiş yaptım. Gayet de memnunum.

Arch Linux dışında herhangi bir dağıtım ile başlayabilirsiniz. Açıkçası ne ile başladığınızın çok da bir önemi yok zamanla diğerlerini de deniyorsunuz zaten... Ben ilk Elementary OS ile başlamıştım. Daha sonradan Ubuntu'ya geçiş yaptım. Gayet de memnunum.

Hocam sabah sabah okuyordum, mesaj Arch Linux ile başlayınca az kalsın kalp krizi geçirecektim. 😂

Bari su Linux forumlarina bir sticky koyup yeni baslayanlara onerilen dagitimlar falan diye baslik atin da forum copluge donmesin.

Hocam haklısınız, rahat aynı konudan 30 tane vardır.

Ben bir tane hazırlamayı düşünüyorum hocam. Başlangıç için hangi kullanıcı tipine hangi distro daha iyi olur diye.
Hocam aynen bu konuda bir rehper eksik.

Ben bir tane hazırlamayı düşünüyorum hocam. Başlangıç için hangi kullanıcı tipine hangi distro daha iyi olur diye.
Rehber eksikliği var evet ben de düşünüyordum. Üstüme vazime değil tabi ki benden kat kat daha bilgili hocalar var. Ancak özellikle hafif Linux konusunda bir mini rehber tarzı bir şey yapmayı düşünüyordum. :)

Geri
Yukarı