Yeni bilgisayar kurarken nelere dikkat edilmeli?

Yeni bir bilgisayar topladım. Henüz montajını yapmadım fakat kendim yapacağım. Aynı şekilde kurulumunuda kendim yapmak durumundayım. Kurarken dikkat etmem yada yapmam gerekenleri tecrübeli olan kişiler yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca konuyu altında kurulum yaparken soru sormak için kullanmak amacıyla da açıyorum. Sistem özelliklerini de belirteyim ki dikkat edilmesi gereken belki bir yerler vardır. Şimdiden teşekkür ederim.
Sistem özellikleri:
Kasa
Ekran kartı
Monitör
Anakart
RAM
Soğutucu
İşlemci
Güç kaynağı
Hayırlı olsun öncelikle Statik elektrik dikkat edin anakart bağlantılarını dikkatli takın yuvalara zarar vermeyin bağladığınız ekipmanları oynamayacak şekilde bağlayın yeter sonrası belli Windows kurma hayırlı olsun Güle güle kullanın

@Rin , @Yeniçocuk , @Pantheon pantheon
Merhabalar hocam hepinizin yardımına ihtiyacım var kasamı kurdum ama ekran kartını görmüyor fanları çalışıyor hiç bir sıkıntı yok ışık yanmalı diye biliyorum o yok ama emin değilim bu modelde olduğundan ama aygıtlarda ekran kartını görmüyor neden olabilir?

😀Ben kendi PC montajımı 2 günde bitirmiştim. İzlemediğim montaj videosu kalmamıştı. Ve sonuç olarak Anakart üzerindeki işlemci pinlerini kırdım. Garantiden 1 hafta sonra yapıldı, ikinci montaj denememde ise 1 saat sürdü. Tecrübe kazanmıştım artık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı