Yeni bilgisayar SSD ve HDD taktım ne yapmalıyım?

lucyfers

Decapat
Merhaba az önce yeni aldığım sistmim elime ulaştı HAKAN SEZGINEL-HS1 / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL GeForce RTX 3060 V2 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR sistemde halihazırda Windows 11 Pro yüklü M.2 SSD ile geldi ben ise önceki bilgisayarımdan çıkardığım SATA SSD ve HDD'yi sisteme taktım önceki sistemden kalan SSD'e işletim sistemim yüklü şu anki görüntü böyle

1637236954243.png

Ne yapmam lazım şu an sorunsuz kullanabilir miyim? (SSD'deki işletim sistemini silmek istiyorum ne olur nolmaz yüklü kalsın diye silmiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba az önce yeni aldığım sistmim elime ulaştı HAKAN SEZGINEL-HS1 / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL GeForce RTX 3060 V2 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR sistemde halihazırda Windows 11 Pro yüklü M.2 SSD ile geldi ben ise önceki bilgisayarımdan çıkardığım SATA SSD ve HDD'yi sisteme taktım önceki sistemden kalan SSD'e işletim sistemim yüklü şu anki görüntü böyle

Eki Görüntüle 1218625

Ne yapmam lazım şu an sorunsuz kullanabilir miyim? (SSD'deki işletim sistemini silmek istiyorum ne olur nolmaz yüklü kalsın diye silmiyorum)

Sisteminiz, boot disk (önyükleme diski) olarak, yeni taktığınız, içerisinde windows 11 yüklü ssd üzerinden çalışıyorsa diğer diskleri depolama birimi olarak gördüğü için bunları görüyorsunuz. Sorunsuz kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Dilerseniz Bilgisayarım'a sağ tık yaparak sırasıyla, yönet > depolama > disk yönetimi (yerel) kısımlarına giriş yaparak, eski ssdnizin istemediğiniz bölümlerinin sürücü harf atamalarını kaldırabilir, bunun sayesinde Bilgisayarım kısmında bu diskleri göstermeyebilirsiniz.

Geri
Yukarı