Yeni PSU ve Ekran Kartı Taktım Bilgisayar Çalışmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anakart modelimi bilmiyorum Exper Action DCI-WH34 modeli bu. Ekran kartı üzerinde iki tane PCI-E girişi var onları takıyorum ama işe yaramıyor.

Daha önce bir ekrankartın varmıydı yoksa onboard ekrankartınımı kullanıyodun.

HD 7570 vardı onu çıkardım bunu taktım.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca karta güç geliyor fanlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor.

Yaptığın bağlantılardan eminsen çalışması lazım. Çalışmıyorsa ekrankartında bir sorun var demektir aldığın yere geri götür değiştir.

Evet eminim bugün Vatan dan aldım üzerindeki ışıklar yanıyor fanlar çalışıyor ama görüntü vermiyor bir türlü. Acaba anakart mı desteklemiyor?

BİOS güncellemeyi biliyorsan bir de anakartının BİOS'unu güncelle öyle dene olmadı götür Vatana onlar yapsın.

Elimde kasayla oralara kadar gitmek istemiyorum. Görüntü alabilsem güncellemeyi filan da hallederim ama olmadi mecbur gidicem artık.

Bilgisayarını Vatan'dan almadıysan takmayabilirler.Bir tanıdığım PSU ve ekran kartı almıştı ve takmayı bilmediği için bilgisayarını götürmüştü, donanım montajı desteğimiz yok demişler, bilgisayar Vatan çıkışlı olsaydı takabilirdik ancak bu şekilde müdahale edemeyiz filan demişler.Bir ara telefonla görüş boşuna taşımış olma bilgisayarı oralara kadar.Anakartın kendi ekran kartı var, onun girişine bağla monitorü görüntü alabilirsin.BIOS güncellemesi sonrasında da düzelmezse büyük ihtimalle ekran kartında problem vardır, onu götürüp arızalı olduğunu belirtebilirsin.

Bence siz psu'yu takmayı bilmiyorsunuz.En iyisi iyice bir google'da araştırıp öğrenin.Size anlatırdım ama şu anda başka işlerim var.

Arkadaşın doğal olarak bu konuda bilgisi olmayabilir. Lütfen daha "kibar" olmaya çalışın.

Arkadaşlar Corsair CX 750 ve GTX 660 Ti taktım kasama ama toplamadan denemek icin direk fişe bağladım hiç tepki yok. Ayrica PSU dan ana karta baglanan girişler tutmuyor. Anakartda dört delikli giriş var ama PSU kablolarinda dörtlü yok altılı var onu da ikisi dışarıda kalıcak şekilde taktım ama calısmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Güç kaynağından gelen 8 pinli soket, ikiye ayrılarak 4 + 4 pin olur. Bunlardan birini anakarta takmalısınız. Ekran kartına ise 6 + 2 şekildeki soketler takılır.

Ekran kartın üzerinde 2 adet yeşil lamba yanması lazım kırmızı yanıyorsa görüntü gelmez kabloları kontrol etmende fayda var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı