Yeni Bilgisayarda Takılmalar Neden Olur?

Merhaba

Donanımsal kontroller dışında (Power da sorun var mı? Parçalar uyumlumu Gibi)

Windows güncel olmaması, sürücülerin güncel olmaması

Bu tarz sorunları doğurabiliyor.

RAM'lei çıkartıp teker teker dene. Harddiskleri çıkartıp sadece SSD kalacak şekilde bir dene. RAM yada HDD'den kaynaklı olabilir. Windows orjinal değilse belki yapabilir.

Birçok kullanıcı önce Windows yükleyip sonra BIOS güncellemek yerine, önce BIOS güncelleyip bunun üzerine Windows kurulumu yaptıklarında sorunlarının çözüldüğünü belirtiyor. Nedeni nedir bilmiyorum ama isterseniz deneyebilirsiniz.

Birçok kullanıcı önce Windows yükleyip sonra BIOS güncellemek yerine, önce BIOS güncelleyip bunun üzerine Windows kurulumu yaptıklarında sorunlarının çözüldüğünü belirtiyor. Nedeni nedir bilmiyorum ama isterseniz deneyebilirsiniz.
Bunu biliyorum. Ama Gigabyte'ın sitesinde yeni yayınlanan dosya indirmeye kapalı. Mecburen bekliyorum.

Sürücüleri W10 kuruyor denildi. Sadece ekran kartını ben kurdum. Recep Baltaş'ın videosuna baktım, aynı olay. BIOS güncellemem var doğru ama 3 gün önce yayınlanmış. İndirme izinleri kapatılmış. Açılmasını bekliyorum. Güç kaynağımın modelini tam hatırlamıyorum ama tam yük altında bile yeterli olduğunu test etmiştim.
İnternette bütün driverler mevcut parcaların modelleriyle aratıp bulabılırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı