Rehber Yeni bir bilgisayara hangi programları yüklemeniz gerekir?

@24099, teşekkür ederim. Aslında bu konuyu açık kaynak şekilde hazırlanmış bir konu olarak düşünebilirsiniz. Sadece ben önerip ifade alacağıma, çoğu kişi de diğer programları önererek onların da ifade almasını sağlamak amacında oluşturdum. Mesela sizin .NET FrameWork ve redist paketlerini önermeniz gibi.

:matrix:

@Soft Donanım Gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Konunun amacı şunları yükleyin demekten ziyade öneri yapmak. BCU'dan ilk kez haberim oldu örneğin.

Siz de yararlı gördüğünüz ve bilgisayarınızda bulundurmak isteyebileceğiniz programları başkalarının da öğrenmesi için buraya paylaşabilirsiniz.

Mesela ben antvirus programı kurmam ve bugüne kadar hiç virüs yemedim çünkü hiçbir virüs kullanıcının izni olmadan bilgisayara giremez.

Bu doğru olmadığı gibi virüs yiyen her kullanıcının bile isteye bilgisayarına virüs soktuğunu söylemiş oldunuz. Bilmediğiniz bir uygulamaya çift tıklayıp UAC bildirimini kabul etmek enfekte olmanıza yeter. Web'den bulaşabilecek tehditleri saymıyorum bile.

@Soft Donanım gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Konunun amacı şunları yükleyin demekten ziyade öneri yapmak. Bcu'dan ilk kez haberim oldu örneğin.

Siz de yararlı gördüğünüz ve bilgisayarınızda bulundurmak isteyebileceğiniz programları başkalarının da öğrenmesi için buraya paylaşabilirsiniz.

Bu doğru olmadığı gibi virüs yiyen her kullanıcının bile isteye bilgisayarına virüs soktuğunu söylemiş oldunuz. Bilmediğiniz bir uygulamaya çift tıklayıp UAC bildirimini kabul etmek enfekte olmanıza yeter. Web'den bulaşabilecek tehditleri saymıyorum bile.

Vallahi ben her şeyi açmam Web'den de bilinmedik sitelere de girmem o yüzden bu güne kadar hiç virüs yemedim. En iyi antivirüs programı o PC'yi kullanan kişidir. Hiçbir virüs izinsiz giremez. İsteyerek virüs soktuğunu söylemiş falan olmadım. Farkında değiliz ama istemeyerek virüsleri kendimiz sokuyoruz. Bilinmedik program indirerek bilinmedik sitelere girerek büyük indir butonlarına tıklayarak vs. Ayrıca konu hakkında haklısın faydalı olmuş 👍

@Trieetz, rica ederim. Sadece konunun başında oluşturduğum gönderi ile yetinmekle kalmamalısın. Diğer sayfalarda da önemli yazılımların olduğunu görebilirsin. Ayrıca sen de yazılım önerisi yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı