Yeni çıkan FSR 3 ve DLSS 3.0 modundan sonra 4060 alınır mı?

Bütçe
14000

Riadein

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 aydır 4060 almayı düşünüyordum fakat yeni çıkan bu frame generation modundan sonra tekrar düşündüm. Sizce 4060 bir ekran kartı mı almalıyım yoksa 3060 Ti gibi alternatif seçeneklere mi yönelmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
4060 bu işi donanımsal yaparken alt modeller bunda FSR ve yazılım temelli yapıyor. 4060 hem güncel, hem desteği daha uzun süre hem de enerji verimliliği daha iyi bir karttır.

Kesinlikle 4060 olur seçim. 3060Ti daha güçlü evet ama güncellik ve destek daha ön planda bence.

Yeni cikan mod dlss 3.5 degil fsr3 aktif ediyor. Millet neden bu kadar gaza geldi anlamadim. Ikisi arasinda kalite farki var. Çamur gibi fsr. Belki bir yil sonra duzelir o zaman bakariz
FSR 3 zaten her kartta var. Eee olan bir şeyi mi aktif ediyor o zaman? FSR 3'ü aktif ettiği yok. Frame Generation özelliğini aktif ediyor. Frame Generation ile FSR ve DLSS aynı şey değil.

FSR 3 zaten her kartta var. Eee olan bir şeyi mi aktif ediyor o zaman? FSR 3'ü aktif ettiği yok. Frame Generation özelliğini aktif ediyor. Frame Generation ile FSR ve DLSS aynı şey değil.
Demek istedigim suydu, bu mod herhangi bir dlss destegi olan oyunu (dlss 2 veya 3) fsr3 frame generation moduna ceviriyor. Yani bir nvidia karta ihtiyaciniz var. Ornegin RDR2. Ama sonuc olarak elde ettiginiz goruntu DLSS 3.5 degil.

Merhaba, yaklaşık 1 aydır 4060 almayı düşünüyordum fakat yeni çıkan bu frame generation modundan sonra tekrar düşündüm. Sizce 4060 bir ekran kartı mı almalıyım yoksa 3060 Ti gibi alternatif seçeneklere mi yönelmeliyim?
Bence fiyatlar aynı ise 3060 Ti yönelin. Open source olarak yayınlanan fsr 3.0 modu iyi çalışıyor. Stoktada 3060 Ti daha iyi iki karttada frame generation açtığınızda 3060 Ti yine daha iyi olacak. 4060 daha az güç tüketiyor ama faturaya çok yansıyacak birşey değil 3060 Ti'da çok fazla güç tüketen bir kart değil. Bence AV1 dışında 4060 alınması için bir sebep yok 3060 Ti ve 4060 sistem fiyatları aynı iken.

Bence fiyatlar aynı ise 3060 Ti yönelin. Open Source olarak yayınlanan FSR 3.0 modu iyi çalışıyor. Stoktada 3060 Ti daha iyi iki karttada frame generation açtığınızda 3060 Ti yine daha iyi olacak. 4060 daha az güç tüketiyor ama faturaya çok yansıyacak bir şey değil 3060 Ti'da çok fazla güç tüketen bir kart değil. Bence AV1 dışında 4060 alınması için bir sebep yok 3060 Ti ve 4060 sistem fiyatları aynı iken.

AV1 çok ciddi bir fark yaratıyor. Küçümsenmemeli. 3060 Ti fiyat olarak şişirilmiş durumda ve stok durumu muamma. Eski nesil. Evet Salt performansta aynı olsa da DLSS 3.5 ve FG ile FSR3 mod aynı verimlilikte değil. Bu sebepten ötürü FSR3 +3060 Ti = 4060 DLSS 3.5+FG olabilir. Kesin değil. Biri donanımsal biri yazılımsal yapıyor.

Kaldı ki güncel kart varken benzer performansta bir önceki nesil kartı almak bence saçma. 3070 Ti 3080'e çıkmayacak %5 performans için eski nesle yönelmek saçma. Siz yönelebilirsiniz ona bir şey denmez. Şahsi düşüncendir.

DLSS 3.5 + FG * 4060 vs FSR3 * 3060Ti testlerine bakmak lazım. %5'lik salt performans farkı, bu teknolojiler ile iki tarafa da kaydırabilir. Test kaynağı sunabilir misin rica etsem, hem doğrulamış olursun kendini hem de öğrenmiş oluruz.

AV1 çok ciddi bir fark yaratıyor. Küçümsenmemeli. 3060 Ti fiyat olarak şişirilmiş durumda ve stok durumu muamma. Eski nesil. Evet Salt performansta aynı olsa da DLSS 3.5 ve FG ile FSR3 mod aynı verimlilikte değil. Bu sebepten ötürü FSR3 +3060 Ti = 4060 DLSS 3.5+FG olabilir. Kesin değil. Biri donanımsal biri yazılımsal yapıyor.

Kaldı ki güncel kart varken benzer performansta bir önceki nesil kartı almak bence saçma. 3070 Ti 3080'e çıkmayacak %5 performans için eski nesle yönelmek saçma. Siz yönelebilirsiniz ona bir şey denmez. Şahsi düşüncendir.

DLSS 3.5 + FG * 4060 vs FSR3 * 3060Ti testlerine bakmak lazım. %5'lik salt performans farkı, bu teknolojiler ile iki tarafa da kaydırabilir. Test kaynağı sunabilir misin rica etsem, hem doğrulamış olursun kendini hem de öğrenmiş oluruz.
Dlss 3.5'in olayı frame generation + ray reconstruction, rtx 3000 serisi ray recon destekli ve frame generation'da yapılabiliyor.

AV1 genel kitle için tamamen önemsiz. Kaç kişi yayın veya youtuberlık yapıyor

DLSS 3.5'in olayı frame generation + ray reconstruction, RTX 3000 serisi ray Recon destekli ve frame Generation'da yapılabiliyor.

AV1 genel kitle için tamamen önemsiz. Kaç kişi yayın veya YouTuber'lık yapıyor

Ray Reconstruction destekli fakat Frame Generation desteklemiyor. FSR3 ile DLSS destekli FG aynı şey değil. Performansı veya kalitesi de aynı değil.

Buradan karşılaştırabilirsiniz. FSR3 ile DLSS çok karıştırılıyor. DLSS2 FSR3'ten daha kaliteli görsel sunuyor.

Amaç FPS ise başka ama FPS ile kalite ise FSR3 ile DLSS+FG bambaşka bir muhabbet.

Ray Reconstruction destekli fakat Frame Generation desteklemiyor. FSR3 ile DLSS destekli FG aynı şey değil. Performansı veya kalitesi de aynı değil.

Buradan karşılaştırabilirsiniz. FSR3 ile DLSS çok karıştırılıyor. DLSS2 FSR3'ten daha kaliteli görsel sunuyor.

Amaç FPS ise başka ama FPS ile kalite ise FSR3 ile DLSS+FG bambaşka bir muhabbet.
O oyun çıktığında eski bir fsr 3.0 sürümünü kullanıyordu. Şu anki fsr 3.0 ile karşılaştırın. Hardware unboxed'ın bir videosu vardı ona bakabilirsiniz. Dlss 3.0 hala bir tık önde ama burada 3060 ti ve 4060 farkıda var.

O oyun çıktığında eski bir fsr 3.0 sürümünü kullanıyordu. Şu anki fsr 3.0 ile karşılaştırın. Hardware unboxed'ın bir videosu vardı ona bakabilirsiniz. Dlss 3.0 hala bir tık önde ama burada 3060 ti ve 4060 farkıda var.
Ufak baktım şu 3060 Ti sistem şu anki piyasadaki 4060 sistemlerden daha ucuz gibi ayrıca

Aynı fiyatta veya daha ucuzayken 3060 Ti tercih ederdim ben şahsen, 4060 sistem 1k falan daha ucuz olursa 4060 tercih ederdim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı