Yeni Dell G515 SE iade mi tamir mi edilmeli?

Satıcıyla uğraşmak ölüm adam diyorki elimde stok kalmazsa iade yaparım kılıfına uyduruyorlar bir şekilde . Bilemedim ne yapsam şimdi Dell le iletişime geçtim bakalım en kötü onarım yapılıp geri elime gelecek. Onarım yaptırdığım zaman ilk 6 ay içinde tekrar sıkıntı olursa doa talep edebiliyorum onarım yaptırmak mantıklı mı?

Birebir orijinal parçalarla değişiyor sonuçta testi yazılımı tekrar yapılıyor tekrar kuruluyor sonuçta kasa da sıkıntı yok pek sıkıntı olmazsa onarıma sokturtcam. Yani PC nin ömründen değerinden azalma olmaz değil mi ? Sadece LCD degisicek kasayla işi yok .
Onarım yaptırıp yine sorun olursa ilk 6 ay içinde yine değişim/iade hakkınız olur. Ekran değişimi dediğiniz gibi kolay bir işlem. Laptobun içi açılmıyor.

Onarım yaptırıp yine sorun olursa ilk 6 ay içinde yine değişim/iade hakkınız olur. Ekran değişimi dediğiniz gibi kolay bir işlem. Laptobun içi açılmıyor.
Değişim iade talep ettim.En kötü tekrar garantiye yollayıp onarım yaptıracağım . Biraz süreç uzayacak ama bekleyeceğim. En doğrusu sanırım değişim yaptırmak yani uğraşmak .

Şöyle söyleyeyim indirimden 9.5k ya aldım şu an 11.5 k PC ve satıcı distribütör garantili olduğunu belirterek iade alırım diyor saçmalık . Ayrıca Dell garantili olduğu için ilk 6 ay içinde tekrar değişim iade talep edebiliyorum bu da avantajı

Canımı hayli sıktı ama dediğim gibi . Hem aynı paraya aynı kalibrede bir bilgisayar bulamam ve garantiye girme sebebi LCD de 2 tane nokta şeklinde ışık suzmesi vardı sadece paneli değişecek bir de bunu göz önünde bulundurur musunuz ? Kasa açılmayacak bildiğim.
Ayrıca başlıca cihaz özellikleri ayaküstü yazıyorum
Rx5600m ekran kartı
Ryzen7 4800 işlemci
512 ssd
2*8 ram
Ekran yenileme 144hz
Işık sızması değişim gerektirecek birşey değil. Yeni gelecek ekran ile de aynı sorunu yaşamanız çok büyük ihtimalle mümkün. Bence aslında sorunu olmayan bir bilgisayarın ekranını değiştirdikleri için teşekkür etmelisiniz.

Değişim iade yi kimden talep etmiştiniz, satıcıdan mı, servisten mi? Hallolur inşallah.
Bugün Dell Türkiye ( kocsistem ) aradı; doa (değişim ya da iade ) formu oluşturuldu ,onaylandı . Satıcıyla iletişime geçtim ve stok ayırttım kendime. Satıcı da sağolsun anlayışla karşıladı. En kısa sürede ürünün elime geçmesini bekliyorum. Geçince ürün performansı hakkında yorumlarımı iletebilirim umarım. Başlığa yazan destek veren herkese ve özellikle de onarım fikrimden caydıran güzel insanlara teşekkür ederim. Birlikte nice sorun çözümlerine . :)

Bugün Dell Türkiye ( kocsistem ) aradı; doa (değişim ya da iade ) formu oluşturuldu ,onaylandı . Satıcıyla iletişime geçtim ve stok ayırttım kendime. Satıcı da sağolsun anlayışla karşıladı. En kısa sürede ürünün elime geçmesini bekliyorum. Geçince ürün performansı hakkında yorumlarımı iletebilirim umarım. Başlığa yazan destek veren herkese ve özellikle de onarım fikrimden caydıran güzel insanlara teşekkür ederim. Birlikte nice sorun çözümlerine . :)
Çok sevindim.
Tarafınıza DOA belgesini yolladılar mı? Değişim için anlaştınız di mi? Sorunlu laptobunuzu satıcıya yolladınız mı?

Çok sevindim.
Tarafınıza DOA belgesini yolladılar mı? Değişim için anlaştınız di mi? Sorunlu laptobunuzu satıcıya yolladınız mı?
DOA onayı geldi. PDF şeklinde mail olarak tarafıma atılmasını istedim ve atıldı . Ben de bunu satıcıya gönderdip (mail yoluyla) aradım. Ayıracağını tarafıma belirtti. Cihaz elime geldiğinde kargoyla paketini açmadan satıcıya göndereceğim . Ne olur ne olmaz garantiye almak istiyorum.

DOA onayı geldi. PDF şeklinde mail olarak tarafıma atılmasını istedim ve atıldı . Ben de bunu satıcıya gönderdip (mail yoluyla) aradım. Ayıracağını tarafıma belirtti. Cihaz elime geldiğinde kargoyla paketini açmadan satıcıya göndereceğim . Ne olur ne olmaz garantiye almak istiyorum.
İyi hocam. Hallolmuş gibi.
Sevindim.

Geri
Yukarı