Yeni Ekran Kartı Almak için Beklenmeli mi?

OsurtanBiber

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RX 580 ekran kartımı 4400TL'ye sattım. RTX 3060 çıkmasını bekliyordum ki çok yüksek fiyattan satışa çıkınca ondan ümidi kestim. Şu an 5000TL nakit param var fakat 1 kuruş üstüne çıkamam. Sizce beklemeli miyim yeni ekran kartı almak için yoksa ikinci el 1 yıl garantili bir RTX 2060 mı almalıyım? En fazla 1 ay kadar bekleyebilirim o da maksimum. Stoklar o zamana kadar gelir mi sizce?

Bekleyin hocam eskisi gibi fiyatlanmalar olursa çok iyi fiyatlara 5700XT veya 3060 gibi kartlar alabilirsiniz ama bu durumda maalesef zor gibi.

RX 580 ekran kartımı 4400TL'ye sattım. RTX 3060 çıkmasını bekliyordum ki çok yüksek fiyattan satışa çıkınca ondan ümidi kestim. Şu an 5000TL nakit param var fakat 1 kuruş üstüne çıkamam. Sizce beklemeli miyim yeni ekran kartı almak için yoksa ikinci el 1 yıl garantili bir RTX 2060 mı almalıyım? En fazla 1 ay kadar bekleyebilirim o da maksimum. Stoklar o zamana kadar gelir mi sizce?
1 Ayda düşeceğini sanmıyorum ama gene de bekleyin belki düşer.
Birde bazen çok ciddi indirimler oluyor onları her gün takip edin.

Hocam beni yanlış anlamayın fakat, RX 580 ekran kartınızı satarken bu sorunun cevabını çoktan biliyor olmanız gerekiyordu. Aksi taktirde ağlanıp sızlanmanın kimseye bir faydası yok. 👍

Hocam beni yanlış anlamayın fakat, RX 580 ekran kartınızı satarken bu sorunun cevabını çoktan biliyor olmanız gerekiyordu. Aksi taktirde ağlanıp sızlanmanın kimseye bir faydası yok. 👍
Ağlanan veya sızlanan birisi yok ortada. Herkes kartını 5 binlere satarken ben 4400'e sattım. Piyasası o olan kartı gidip 1500 liraya koyacak halim yoktu. Yeni kartların da piyasası buysa bu fiyatlara alınır. Ben konuda neden bu kadar pahalılar diye bir şey söylemedim dikkatli bakarsanız. Şuanki durumda da fahiş fiyatlara rağmen 2060 almayı gözümün önünde bulundurduğum da konuda yazıyor. Ben kartımı alırken de fahiş fiyatlar vardı fakat bekledim ve fiyatlar bir tık düştüğü anda aldım kartımı ve memnundum. Şuanda da kriz varken değerlendirdim. İlla düşecek diye bir şey de yok bakarsınız 4400'e sattığım kart 6 bin olur ve zarara girmiş olurum. Sadece sizin düşüncelerinizi almak istedim konuda.
Türkiye'nin yakın tarihte ödemesi gereken bir borç var. Bu borç dolayısıyla doların düşmesini beklemek tamamen bir hayal malzemesidir.
Yurtdışından temin edebiliyorsanız edin veya satın alın. Beklemek bir işe yaramayacak, fiyatlar daha çok artabilir.
Doların düşmesini beklemiyorum hocam. Ekran kartlarında dolardan bağımsız olarak mining muhabbeti yüzünden ve stok sorunları yüzünden aşırı derecede bir artış oldu. Bu sorunlar çözülünce fiyatların düşmesi bekleniyor. Fakat dolar artar fiyatlar aynı kalır veya daha da artar farklı bir şey o.

Yeni konular

Geri
Yukarı