Yeni işlemci alınca ne yapılmalı?

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
Selam, şu anda Ryzen 5 3500 kullanıyorum, Ryzen 5 5600X aldım bugün taktıracağım. Yapılması gereken bir şeyler var mı arkadaşlar? Format vs. atayım mı?

Hocam işlemciyi almadan sorsaydınız iyiydi 5600X ve 5600 arasında çok fark yok fiyat farkına değmiyor.

Önce Windows Oturum açma seçeneklerinden yüz tanıma, parmak izi tanıma ve PIN'i kaldırman lazım. BIOS güncellemesi varsa BIOS güncellemesini yap.
İşlemci montajından önce PSU güç kablosunu ve CPU güç kablosunu sökmelisin. Ondan sonra işlemci montajını yapabilirsin. İşlemci montajından sonra BIOS sıfırlamanı öneririm.
Son olarak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Her ne kadar gerekmediği söylense de temiz bir format atmanı da tavsiye ederim.

Hocam işlemciyi almadan sorsaydınız iyiydi 5600X ve 5600 arasında çok fark yok fiyat farkına değmiyor.
Arkadaş Ryzen 5 3500 işlemciden Ryzen 5 5600X işlemciye geçmiş arada 600 TL fark var ama performans olarak 600 TL'nin kat kat üstü performans farkı var.

Son düzenleme:
Önce Windows oturum açma seçeneklerinden yüz tanıma, parmak izi tanıma ve PIN'i kaldırman lazım. BIOS güncellemesi varsa BIOS güncellemesini yap.
İşlemci montajından önce PSU güç kablosunu ve CPU güç kablosunu sökmelisin. Ondan sonra işlemci montajını yapabilirsin. İşlemci montajından sonra BIOS sıfırlamanı öneririm.
Son olarak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Not: Her ne kadar gerekmediği söylense de temiz bir format atmanı da tavsiye ederim.

Arkadaş Ryzen 5 3500 işlemciden Ryzen 5 5600X işlemciye geçmiş arada 600 TL fark var ama performans olarak 600 TL'nin kat kat üstü performans farkı var.

Arkadaş 5600X yerine 5600 alınabilirdi diyor 600 liraya değecek fark yok ikisinin arasında.

Hocam x almak istedim ya tamamen zevk meselesi diyebiliriz :D fiyat farkını ödeyip x almak.
BIOS kontrol edin sürüm destekliyor mu?
Destekliyordur hocam anakartım: Asus Prime B450M-A II
Önce Windows Oturum açma seçeneklerinden yüz tanıma, parmak izi tanıma ve PIN'i kaldırman lazım. BIOS güncellemesi varsa BIOS güncellemesini yap.
Son olarak

Ben takmayacağım zaten tanıdık bilgisayarcı var ona halletiricem şimdi işlemcinin pinini falan kırarım çıkarırken takarken falan sonra başıma hiç bela almama gerek yok gibi.

BIOS'u varsayılan ayarlara döndürsen yeter. Yeni işlemciyle istediğin ayarları baştan yaparsın. Ben öyle yapmıştım. 2400G'den 5500'e geçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı