Yeni konsolların fiyatları

Gardrop Fuat

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, yeni konsollara az vakit kalmışken fiyatları büyük bir merak konusu. Tahminlere göre Amerika fiyatı 450 Dolar Türkiye fiyatı ise 7.000 - 8.000 TL olacağı düşünülüyor. Benim anlamadığım Playstation 4 Pro 400 Dolar iken Türkiye'de 5.000 TL. Xbox tarafına bakarsak Xbox One X yurtdışında 400 Dolar, Türkiye'de ise 4.500 TL. Yurtdışında 50 Dolar'lık bir fark olmasına rağmen burada 2.000 - 3.000 TL'lik bir fark olacağı tahmin ediliyor. Birde şu an %50 ek vergi (Ekim'de %20 olacak) olmasına rağmen durum böyle. Bu durum öyle bir gözümüze sokuldu ki herkes hayal kırıklığına uğradı, yeni konsollar burada 8.000 TL'den satışa çıksa kimsenin sesi çıkmayacak halde. Yeni konsollar gerçekten bu kadar pahalı olacak mı yoksa Playstation 4 pro ve Xbox One X'e yakın bir fiyatta mı olacak, tahminlerinizi bekliyorum?

Mesele satıcının 8000 TL fiyat biçmesi değil aslında. Mesele o konsola 8000 TL para verecek arkadaş’da. 450 ya da 500 dolarlık oyun konsoluna eğer 8000 TL para verecekse ya çok zengindir ya çok cahil. Kimse kusura bakmasın durum böyle.

Ahlat Sarayı yapılıyor para lazım. :) Yeni konsollar pahalı olacak. Fiyatları tahmin etmesi güç 2 ay önce dolar şimdi olduğundan 50 kuruş daha düşüktü, 2 ay sonra ne durumda olur bilemeyiz.

Mesele satıcının 8000 TL fiyat biçmesi değil aslında. Mesele o konsola 8000 TL para verecek arkadaş’da. 450 ya da 500 dolarlık oyun konsoluna eğer 8000 TL para verecekse ya çok zengindir ya çok cahil. Kimse kusura bakmasın durum böyle.
Cahillik ile ne alakası var onu anlamadım. :) Türkiye'de herhangi bir motorlu taşıt fiyatı yurt dışındakinin kaç katı fiyata satılıyor bunlara da cahil diyecek miyiz ya da akıllı cep telefonu kullananlara? Ülkemizdeki vergilendirme durumu ne yazık ki böyle.

Ahlat sarayı yapılıyor para lazım. :) yeni konsollar pahalı olacak. Fiyatları tahmin etmesi güç 2 ay önce dolar şimdi olduğundan 50 kuruş daha düşüktü, 2 ay sonra ne durumda olur bilemeyiz.

Cahillik ile ne alakası var onu anlamadım. :) Türkiye'de herhangi bir motorlu taşıt fiyatı yurt dışındakinin kaç katı fiyata satılıyor bunlara da cahil diyecek miyiz ya da akıllı cep telefonu kullananlara? Ülkemizdeki vergilendirme durumu ne yazık ki böyle.

Ahlat sarayı yapılıyor para lazım. :) yeni konsollar pahalı olacak. Fiyatları tahmin etmesi güç 2 ay önce dolar şimdi olduğundan 50 kuruş daha düşüktü, 2 ay sonra ne durumda olur bilemeyiz.

8000 TL para verceğine gider Almanya’ya euro üzerinden alıp orada 1 gün gezip Türkiye’ye dönsen daha ucuza geliyor çünkü. O yüzden:)

Aşırı ucuzmuş çıktığı zaman, o zaman insanlar diyorlar 8k'ya konsol alınmaz alan çok zengin fln..
Şuan en ucuz PS5 19.000 TL, en ucuz PS4 9500 TL ülke bu durumda.
8K bedava gibi birşeymiş PS5 için aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı