Yeni PS5 fiyatları

Daha fazla  
Meslek
Doktor
Beklenen fiyat sonunda açıklandı. Digital versiyon 5999 TL etiketiyle resmi Playstation Türkiye hesabından duyuruldu. Bunun üzerine Vatan'da PS5 Diskli versiyon fiyatı 7500 lira olarak güncellendi. Açıkçası ben diskli versiyonda hayal kırıklığı yaşamadım değil. Umarım bu resmi fiyatlandırma değildir. Çünkü gördüğüm kadarıyla PS Türkiye diskli versiyon için bir fiyat açıklaması yapmamış. Sizce de diskli versiyon fiyatı çok fazla değil mi? Yoksa Sony bize "Bunun zaten fiyatı 9300 liraydı, biz size güzellik yapıp 8300 yapmıştık" mı demek istiyor?

Beklenen fiyat sonunda açıklandı. Digital versiyon 5999 TL etiketiyle resmi PlayStation Türkiye hesabından duyuruldu. Bunun üzerine Vatan'da PS5 diskli versiyon fiyatı 7500 lira olarak güncellendi. Açıkçası ben diskli versiyonda hayal kırıklığı yaşamadım değil. Umarım bu resmi fiyatlandırma değildir. Çünkü gördüğüm kadarıyla PS Türkiye diskli versiyon için bir fiyat açıklaması yapmamış. Sizce de diskli versiyon fiyatı çok fazla değil mi? Yoksa Sony bize "bunun zaten fiyatı 9300 liraydı, biz size güzellik yapıp 8300 yapmıştık" mı demek istiyor?

Hocam Euro kurunu kaçtan aldılar bilmiyorum. Ama ben 5500 bekliyordum en yüksek. Biraz hayal kırıklığına uğradım ben de.

"Bunun zaten fiyatı 9300 liraydı, biz size güzellik yapıp 8300 yapmıştık" mı demek istiyor?
Zaten böyle olmuştu maalesef. Hatırlarsanız Xbox 9300 TL açıklamışken Sony sayesinde 1000 TL indirim yapmıştı.

Gümrük %50'den %20'ye düşse de bu cihazlarda hala hem gümrük, hem KDV hem de ÖTV var. Üstelik vergiler birbirinin üstüne binerek (verginin vergisi alınarak) hesaplanıyor.

Belki pandemi bitip üretim ve taşıma masrafları azaldığında bir indirim daha yapılır.

Ayrıca Türkiye'de konsollar Euro üzerinden satılıyor diye biliyorum. Dolar değil. Dolara göre düşünülmemeli.

Yine alamayacağım için böyle şeyleri pek takmıyorum. Alacaklara fena fiyat değil ama. Ama şunu unutmayın takas yapamayacaksınız. Çünkü dijital versiyon.

Zaten böyle olmuştu maalesef. Hatırlarsanız Xbox 9300 TL açıklamışken Sony sayesinde 1000 TL indirim yapmıştı.

Gümrük %50'den %20'ye düşse de bu cihazlarda hala hem gümrük, hem KDV hem de ÖTV var. Üstelik vergiler birbirinin üstüne binerek (verginin vergisi alınarak) hesaplanıyor.
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ancak bu 500€ fiyat etiketinin içinde hem bayi kârının hem de Avrupa ülkelerindeki verginin olduğu söyleniyor. Türkiye buna dahil olmadığı için 420€ etiketiyle Türkiye'ye gelip, burada yeniden vergilendirildiğini okumuştum. Eğer öyleyse çok ciddi kazık yiyoruz demektir. Zaten ortalık karışık biraz da biz geçirelim demek oluyor bu. Gerçi hoş bize müstehak da. Fiyatlar fazla diye resmi twit'in altına itiraz edenlere Sony'nin hissedarı gibi savunma yapan arkadaşlar olmuş. Biri de demiyor ki hem vergi düştü hem döviz. Bu fiyat sadece 800 lira mı oynadı diye.

Disklide hayal kırıklığı yaşadım hem de bayağı. Olabilir tabii ama işin ilginç yanı fiyat açıklamamaları oldu. 7500 stabil oldu gibi üzülerek söylüyorum ki yerelleştirme kalktı anlaşılan.
Dijitali 5500-6000 bekliyordum ama o bile beklediğimden bir tık pahalı geldi.
1 ay beklettikten sonra üzdü açıkçası.
Series X 7000TL Trendyol'da.

Geri
Yukarı