Rehber Yeni kullanıcılar için tema ve ikon yükleme

dakovey

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar öncelikle merhaba, yeni kullanıcılar için tema veya ikon yüklemek bayağı zor oluyor. Dosyayı indirdikten sonra nereye atacaklarını tam olarak bilmiyorlar veya uğraşmak istemiyorlar.

Bunun için OCS-URL denilen basit bir uygulama geliştirilmiş. xfce-look.org, gnome-look.org gibi sitelerden temaları direkt kurmanıza yarıyor.

Manjaro için aur deposunda mevcut, diğer dağıtımlar için de buradan indirip kurabilirsiniz. Kurduktan sonra yukarıda bahsettiğim sitelere girip download tuşu yerine install tuşuna basacaksınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle merhaba, yeni kullanıcılar için tema veya ikon yüklemek bayağı zor oluyor. Dosyayı indirdikten sonra nereye atacaklarını tam olarak bilmiyorlar veya uğraşmak istemiyorlar.

Bunun için OCS-URL denilen basit bir uygulama geliştirilmiş. xfce-look.org, gnome-look.org gibi sitelerden temaları direkt kurmanıza yarıyor.

Manjaro için aur deposunda mevcut, diğer dağıtımlar için de buradan indirip kurabilirsiniz. Kurduktan sonra yukarıda bahsettiğim sitelere girip download tuşu yerine ınstall tuşuna basacaksınız.
Bilgi için teşekkürler. Hakikaten de yeni başlayanlar için biraz zor. Artık bununla ilgili konu açılırsa direk bu konunun bağlantısını yapıştırır geçerim.

Xfce 4.16 ile bu özelliği eklemişler. Tema veya icon temasını indirince, "ekle" tuşuna basıp, indirdiğiniz dosyayı seçmeniz yeterli. Tabii diğer ortamlar için bu program kullanılabilir.

Ekran Alıntısı.PNG

Xfce 4.16 ile bu özelliği eklemişler. Tema veya icon temasını indirince, "ekle" tuşuna basıp, indirdiğiniz dosyayı seçmeniz yeterli. Tabii diğer ortamlar için bu program kullanılabilir.

4.16'ya yükselteli neredeyse 1 ay oldu, siz söylemeseniz bu durumu fark etmeyecektim. Teşekkürler.

Ben de komik bir anımı anlatayım o zaman; bir zamanlar Lubuntu'nun 18.04 kullanıyordum ve görünümü berbattı. Ben de Lxappearence'dan bir temalara bakayım dedim. Sonra ikon teması eklemek için "ekle" diye bir buton vardı. Ben de ikon tema indirip o ekle butonundan ekleyeyeyim dedim. Ama sadece tar.gz formatını destekliyordu.

Ben de gidip dönüştürücülerler tar.xz'yi gz'ye çevirdim. Ama yine kabul etmedi. En son internette arattım " How to change icon theme in lubuntu" diye orada da kaynak yoktu. 1 ay sonra öğrendim ki .icons ve .themes klasörlerine atmam yetiyormuş 😂

Ben de komik bir anımı anlatayım o zaman; bir zamanlar Lubuntu'nun 18.04 kullanıyordum ve görünümü berbattı. Ben de Lxappearence'dan bir temalara bakayım dedim. Sonra ikon teması eklemek için "ekle" diye bir buton vardı. Ben de ikon tema indirip o ekle butonundan ekleyeyeyim dedim. Ama sadece tar. Gz formatını destekliyordu.

Ben de gidip dönüştürücülerler tar. Xz'yi Gz'ye çevirdim. Ama yine kabul etmedi. En son internette arattım " How to change icon theme in Lubuntu" diye orada da kaynak yoktu. 1 ay sonra öğrendim ki. İcons ve. Themes klasörlerine atmam yetiyormuş 😂

Benzer bir durum benim başıma gelmişti. Dediğiniz gibi klasöre atmayı bulabilmiştim ama bu sefer root dizinine atmaya çalışmıştım. Halbuki home dizinine atmak yeterliymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı