Yeni Lenovo Flex 5 fazla RAM kullanımı

furkanmtn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bugün yeni bir laptop aldım Lenovo Flex 5 markalı genel olarak ybs öğrencisiyim programlama falan için. Araştırmalarımdan hep 8 RAM'in yeteceği söylendiği için bütçeden dolayı da i5 10.nesil 8 RAM'li bir laptop aldım her şey güzel yalnız şöyle bir sıkıntı var.

Laptop boştayken çok fazla RAM kullanıyor 0 haliyle her şey kapalıyken 3.5 ile başlıyor en ufak bir şey açmam la 4 4.5'lara çıkıyor bir Discord bile açsam bir Visual Studio code + Chrome açsam 5.5'lara çıkıyor geriye kalıyor 2 GB RAM'e hal bu olunca RAM'in bu kadar az olması ileride ağır yapacağım işlerde beni korkuya düşürüyor. Laptop daha 0 yeni bugün kuruldu.

Bazı yorumlar buldum Windows 10 boştayken kullanır siz bir şey açtıkta RAM'i ona sağlar sıkıntı olmaz gibisinden ama cidden fazla sorduğum ve diğer laptopumdan baktığım kadarıyla Gaming laptopum var oda 8 RAM'li 2.5 ile falan başlıyor onla daha ağır şeyler açmama rağmen bundan daha az RAM yiyor.
Artık iade mi edeyim napayım bilemedim 1 günlük laptop Chrome suz her şey kapalı %49 ile başlıyor.

as.png

ss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 10 2.5 GB RAM ile başlayabilir ama çoğu zaman o değerlere düşmez ancak siz kendi sisteminizi özelleştirirseniz. Bir de Lenovo'lar ayrıyeten çok fazla servis uygulamasına sahip o yüzden fazla RAM tüketiyor olabilirler. Lenovo kullanmayalı çok oluyor.

Peki chrome un çok fazla kullandığı biliyorum boşta diyelim lenovo olmasından kaynaklıda 3.3 3.5 civarlarında başlıyor yeni açtığım uygulamaların bu kadar yükseltmesi normal mi bir discord açmam yada skype açmam 500 500 yüklüyor sanki 2 sini açınca 4.3 lere çıkıyor chrome visual studio açsam 5.5 lara çıkıyor yada ilerde ram konusunda sıkıntı yaşar mıyım laptopta sadece ders odaklı çalışma odaklı programlama kodlama o tarz şeylere odaklanacağım
Win 10 2.5 GB RAM ile başlayabilir ama çoğu zaman o değerlere düşmez ancak siz kendi sisteminizi özelleştirirseniz. Bir de Lenovo'lar ayrıyeten çok fazla servis uygulamasına sahip o yüzden fazla RAM tüketiyor olabilirler. Lenovo kullanmayalı çok oluyor.

Son düzenleme:
Peki Chrome'un çok fazla kullandığı biliyorum boşta diyelim Lenovo olmasından kaynaklıda 3.3 3.5 civarlarında başlıyor yeni açtığım uygulamaların bu kadar yükseltmesi normal mi bir Discord açmam ya da Skype açmam 500 500 yüklüyor sanki 2'sini açınca 4.3'lere çıkıyor Chrome Visual Studio açsam 5.5'lara çıkıyor ya da ileride RAM konusunda sıkıntı yaşar mıyım laptopta sadece ders odaklı çalışma odaklı programlama kodlama o tarz şeylere odaklanacağım.

RAM'ın dolu olması bir sıkıntı çıkarmaz, zaten kullanım amacı o RAM'in ama tabii ki ileride RAM takviyesi yapmanız gerekebilir zaten fazla pahalı bir parça değil RAM 300-350 TL bandında bulursunuz ileride. O zamana kadar yüzlerce ikinci elde düşer hatta şu anda bile vardır 150-250 tl arası.

RAM'ın dolu olması bir sıkıntı çıkarmaz, zaten kullanım amacı o RAM'in ama tabii ki ileride RAM takviyesi yapmanız gerekebilir zaten fazla pahalı bir parça değil RAM 300-350 TL bandında bulursunuz ileride. O zamana kadar yüzlerce ikinci elde düşer hatta şu anda bile vardır 150-250 tl arası.
Anladım peki Antimalware Service Executable ın çok fazla yediği görülüyor okuduğum bir yorumda bu uygulamanın işte defenderla ilgili olduğunu öğrendim ama biri şöyle yazmıştı ilk 5 10 dakika rami kullanır sonrasında azalır diye hep çalışıyorsa sıkıntı vardır diyordu bilemedim sizce hep bu şekilde kullanması normal mi

Yeni konular

Geri
Yukarı