Yeni LGS zor olur mu?

Bence örnek soruların LGS sorusuyla pek alakası yok. En son ki örnek sorularda Türkçe'den sadece metni vermiş fiiilimsi aratıyordu. Belki de 2-3 tane herkesin yapabileceği tarzda, yine 2-3 tane zorlayıcı soru soracaklar ama en son yayınlananlarda zorlayıcı soru bence yoktu.
Düzenleme: Soruyu buldum Nisan ayı 2. örnek sorulardan 10. soru:
1588415654004.png

Cevabın IV olduğu bariz. -sız eki "Anası mezar dikecekmiş"te bile yok.

Son düzenleme:
Bence örnek soruların LGS sorusuyla pek alakası yok. En son ki örnek sorularda Türkçe'den sadece metni vermiş fiiilimsi aratıyordu. Belki de 2-3 tane herkesin yapabileceği tarzda, yine 2-3 tane zorlayıcı soru soracaklar ama en son yayınlananlarda zorlayıcı soru bence yoktu.
Eki Görüntüle 551199
İşte konuyu pek bilmeyen soruyu on saat okuyacak sonra anlayacak. Aslında patates soru. Keşke daha uzun bir paragrafın içine koysalardı.

Eki Görüntüle 551199
Soruyu 20 saniyede çözüp geçtim aşırı basit bir soru.

Agam 2019 lgssiyle aynı derece zorlukta mı olur?

Açıkçası hiçbir fikrim yok. Sadece düşünülenden daha kolay olacağına inanıyorum. Özellikle öğretmenler ve aileler bu sınav olayını çok abarttığı için sınıfta ders çalışan öğrenciler savaşa gider gibi hazırlanıyordu. Bu sınava herkes girecek, yalnızca dört dörtlük öğrenciler değil. Meslek liselerini ve Anadolu liselerini de doldurmaları gerektiği için elbette her iki tarafın da ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde olur, bu şaşmaz bir kural. Tabii yalnızca birinci dönem konularını kullanacakları için soruları evirip çevirip tuhaf hallere sokmalarından şüphelenmiyor değilim. Yinede dünyanın sonu olmaz, sınav zamanına doğru iki aylık güzel bir çalışmayla 400'ü garantilersin diye düşünüyorum.

Sorular geçen seneye göre ve son zamanlarda girilen denemelere göre zor olur diye tahmin ediyorum konu azalınca öğrencileri ayırt etmek için zor soracaklardır başarılar.

Şu sınava bir ben çalışmadım heralde. 235 puan almıştım 2 sene önce. Meslek lisesinin ortamını görünce keşke çalışsaydım dedim ama. Siz siz olun çalışın şu sınava. Meslek lisesinde 30 kişilik sınıfta 28 erkek 2 kız olunca kafayı yiyorsunuz. Ama ortamı efsane oluyor orası ayrı.

Dua etki aynı zorlukta olmasın.
Ben ilk LGS ye giren tayfadanım bize çok zor sormuşları.
Fakat şunu biliyorum ki kitap okumasaydım sındavın son 20 dakikasında 8 soru yapmış olmama rağmen o 20 dakika içinde sınavı bitiremezdim.
Fen sorularını son 20 dakikadan 10 dakika kalana kadar bitirdim sebebi kitap.
Matematiğin 8. Sorudan son sorusuna kadar ise 15 dakika harcadım.
Kitap okuyun Stephen King yazar tavsiyemdir :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı