Yeni LGS zor olur mu?

Bu iş aslında sadece LGS değil. Eğer LGS olasaydı herkes son 2 ay çalışırdı. Bütün 1 yıl çalışan kişiler bunun faydasını lisede özellikle de üniversite sınavlarına hazırlanırken görüyor. LGS ile aralarında çok büyük bir fark yok.

Arkadaşlar selam ben bu sene LGS'ye gireceğim ama çok korkuyorum düşük puan alırım diye. Çok zor olacak diyenler de var. Sizce ne kadar zordur veya takmamam için ne yapmam gerek? Derslerim iyi bu arada 8.sınıfta ortalamam 92.8'di.

Bak sunu diyeyim bence ilk girenlere yeni sistem dediler gecti 2 girenlerde ayn performansı verdi zor dediler size hic acımayacaklar ben 90 lardaydım ortalamalarım 350'yı aldım 420 bayağı yanlış işaretleme kaydırma falan yaptım mat hic calışma doğru su bu ama diğer bütün derslerin Full olmasına odaklan matta da geometri calış normal matta cozemezsen cözemezsin bu kadar net.
Bir de senin sınav zorluğu deyişmiyecek liseler puanları yükseltecek sen sececeğin lisenin puanlarına bir bak.

G
Bak sunu diyeyim bence ilk girenlere yeni sistem dediler gecti 2 girenlerde ayn performansı verdi zor dediler size hic acımayacaklar ben 90 lardaydım ortalamalarım 350'yı aldım 420 bayağı yanlış işaretleme kaydırma falan yaptım mat hic calışma doğru su bu ama diğer bütün derslerin Full olmasına odaklan matta da geometri calış normal matta cozemezsen cözemezsin bu kadar net.
Bir de senin sınav zorluğu deyişmiyecek liseler puanları yükseltecek sen sececeğin lisenin puanlarına bir bak.
Geometri yok ki sadece birinci dönemden çıkacak

Arkadaşlar selam ben bu sene LGS'ye gireceğim ama çok korkuyorum düşük puan alırım diye. Çok zor olacak diyenler de var. Sizce ne kadar zordur veya takmamam için ne yapmam gerek? Derslerim iyi bu arada 8.sınıfta ortalamam 92.8'di.
Ben de 8. sınıfım. Örnek sorular çok kolay bence denemelerde de yüksek yapıyorum ben, bir de bu sene coronadan dolayı psikolojik olarak biraz sıkıntı yaşadığımız için çok zorlamazlar.

Sana şöyle diyeyim. Benim ortalamam 99. Denemelerde 480 üstü alıyorum şu anda. Sınavda elbette zor sorular olacaktır ama geneli kolaya yakın olur diye düşünüyorum. Ama mutlaka ama mutlaka eleyici soru çok gelecektir. O yüzden dikkatli okumak gerekli.
LGS zaten çözdüğün denemelerden daha kolay olacaktır. Denemelerdeki netlerine 2-3 tane daha ekleyebilirsin. Ben günde 2 deneme artı çalışma sorularını çözüyorum. 2 ay önce kendime güvenmezken şu anda kazanacağıma çok inanıyorum. Kendini motive eden şeylere odaklan. Mesela ben alacağım bilgisayarı düşünüyorum. Kazanırsam kardeşlerimle birlikte oyun oynayacağım. Beni bu motive ediyor. Senin soru çözme isteğini artıracak şeylerle ilgilen. Emin ol kendine güvenirsen yaparsın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı