Yeni Linux arayışları içerisindeyim

IntroVert

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle bir sürü dağıtımı kullandım gerek Linux Mint olsun gerek Ubuntu gerek manjaro gerek deepin, Arch, Pardus, zorin, elementary, arco Linux vs. birçok dağıtımı denedim ama hiçbirinde bir türlü uzun süreli kalamadım. Ben yeni bir arayış içerisindeyim. Fedora xfce denemek istiyorum. Alışılagelmişin dışında; bana önerebileceğiniz stabil dağıtımlar var mı?
Slackware ve gentoo da diğer bir alternatiflerim arasında.
Kurmayı düşündüğüm dağıtımlar:
Fedora xfce.
Slackware.
Gentoo.
Parrotos(siber güvenliğe ilgim var ama günlük kullanım için nasıl bilmiyorum)
Opensuse.

Yorumlarınızı bekliyorum, hepinize teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dağıtımlar yalnızca paket uygulamaların birleşimi, birbirinden farklı değiller, Arch Linux'n size veremediği nedir?

Çift monitör kullandığımdan sanırım kde ortamında hafif kasmalar yaşıyorum. Ama diğer alternatifim Arch Linux XFCE kurmak, aslında farklı şeyler keşfetmeyi , denemeyi seviyorum 😀

Tamamıyla kendi görüşümü belirtmem gerekirse içinde APT veya DPKG olmayan ve ".deb" uzantılı dosyaları kuramayacağım bir Linux dağıtımını kullanmazdım.

Nixos, gobolinux veya exe Linux deneyebilirsiniz. Baştan belirteyim Exe Linux hariç şahsen denemedim.

Nixos paket yönetimi ilginç bir dağıtım.
Gobo Linux dizin yapısı farklı bir dağıtım.
Exe Linux Trinity (KDE3.5) masaüstü kullanan bir dağıtım. Pulseaudio yok eski usul alsa kmixer ikilisi var.
Birzamanlar favorim olan KDE 3.5 aslında oldukça cazip geliyor aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı