Yeni muhabbet kuşu çok korkak

BeastBlood

Hectopat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Fotoğrafçılık 📸
Merhaba arkadaşlar ben yaklasik 1 hafta once aldigim muhabbet kusumu bir turlu egitemedim. Diger disi kusum cok akilli onu iyi egitebildim ama bu yeni aldigim daha ne kafese giriyor ne de kafesden cikiyor. Sadece cubuk ile onu alabiliyorum. Lutfen alismasi için bir cozum soyleyin. Bu arada disi kusumu cok seviyor ama kendisi yeni yetiskin oldugundan disi kusumu etkileyemiyor ve kavga ediyorlar. Mavi olan erkek yesil olan disi.

Dosya Ekleri

• IMG_20210314_203130.jpg
    IMG_20210314_203130.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 78
''Yeni''
Sen hiç tanımadığın kişilerin yanına girdiğinde onlar ile direk samimi olabiliyor musun?
Biraz zaman geçmesi gerekli ortamı tanıyabilmesi için.
@strigoi

"Yeni"
Sen hiç tanımadığın kişilerin yanına girdiğinde onlar ile direk samimi olabiliyor musun?
Biraz zaman geçmesi gerekli ortamı tanıyabilmesi için.
@strigoi

Ama kuzenim de aldi 1 haftada direk alistilar onlarinki boyle ucup kacmiyor benim erkek kusum cok korkak daha elimi icerige attigim an oraya buraya ucuyor boyle olmazki disi kusum bile ilk geldiginde bu kadar korkak değildi.

Merhaba arkadaşlar ben yaklasik 1 hafta once aldigim muhabbet kusumu bir turlu egitemedim. Diger disi kusum cok akilli onu iyi egitebildim ama bu yeni aldigim daha ne kafese giriyor ne de kafesden cikiyor. Sadece cubuk ile onu alabiliyorum. Lutfen alismasi için bir cozum soyleyin. Bu arada disi kusumu cok seviyor ama kendisi yeni yetiskin oldugundan disi kusumu etkileyemiyor ve kavga ediyorlar. Mavi olan erkek yesil olan disi.
Perde tekniği diye bir şey var kuşu 2 perdenin arasına al orada hayvanı elinde besle eline alıştırmaya çalış perde arasında olduğu için kaçamaz.

Hocam sultan papağını besliyorum kuşunuza zaman verin zamanla alışır bu süre değişken bazıları 1 ay bazıları 3 gün gibi.

Papagan ile bence muhabbet kush ayni şey degil bence bu arada erkek kusum bayağı azgin hep disi kusu dusunuyor bize yaklasmiyor.
Perde tekniği diye bir şey var kuşu 2 perdenin arasına al orada hayvanı elinde besle eline alıştırmaya çalış perde arasında olduğu için kaçamaz.

Hayvan bikar bizden.

Eve yeni bir kuş alıyorsanız sakın 1 - 2 hafta boyunca dokunmayın. Bırakın kendi halinde takılsın, sizi ve evinizi tanıyıp adapte olsun.

Geri
Yukarı