Yeni Nesil Mantı Yiyebilecek mi?

He mantıyı yiyin bu gün, yarın fazla kilodan memeleriniz dizinize sarkınca görürüm ben sizi. :D

Çok damar bir konu olmuş efenim :) Mantının kalbimdeki ve midemdeki yeri ayrıdır. Ancak günümüzde mantı hazır mantı olarak kıymalı değil, soyalı bir ürün haline gelmiş; öğrenci yemeği olarak gerçek lezzetinden uzak da olsa ev sıcaklığını bir nebze hatırlatan bir karbon kopya halini almıştır. Gerçek mantı elbette o hamurun sevgiyle yoğrulmasından alıyor lezzetini (Bir de bol tereyağı).

Mantının özü ve anlamı daha iyi anlatılamazdı herhalde ;)

Mantının bir de çorbası var bilir misiniz? "yüksük çorbası" derler bizim memlekette :) aklıma o geldi şimdi. Afiyet olsun bu arada...

Yüksük çorbası; Kayseri, Malatya ve Adıyaman dahil, hemen hemen her yerde yapılan bir yemek türü ve lezzetli :)

Haluk beyden Technopat'a kalorili darbe... Forumlar göbeğimizin altında ezilecek bu gidişle.

Mantısepeti.com açarsak sürdürürler, para gani gani.

Lezzeti yeter, gözüm yukarılarda değil :)

Çok damar bir konu olmuş efenim :) Mantının kalbimdeki ve midemdeki yeri ayrıdır. Ancak günümüzde mantı hazır mantı olarak kıymalı değil, soyalı bir ürün haline gelmiş; öğrenci yemeği olarak gerçek lezzetinden uzak da olsa ev sıcaklığını bir nebze hatırlatan bir karbon kopya halini almıştır. Gerçek mantı elbette o hamurun sevgiyle yoğrulmasından alıyor lezzetini (Bir de bol tereyağı).

Konunun ana temasını yakaladın :) Yeni nesil çok tembel yetişiyor. Bundan 20 yıl sonra, evin hanımının tutupta 2.5-3 saatini bu işe ayıracağını hiç zannetmiyorum. Hazır gıda sektörü sağolsun.

He mantıyı yiyin bu gün, yarın fazla kilodan memeleriniz dizinize sarkınca görürüm ben sizi. :D

O kadar değil yahu, haftada bir Pazar günleri yiyoruz ve hala zayıfız :)

Eskiden 14 yaşındayken kebaptan başka bir şey yemiyordum. Sabah kahvaltısında dürüm, öğlen dürüm, akşam dürüm ve 14 yaşındayken şişmanlamıştım. Ama allahtan 3 sene içerisinde atlattım bu durumu ve zayıfladım.

Artık haftada 1 kere dürüm, haftada 1 kere de pilav yiyorum.

Lezzetli yemekler hep şişmanlatır nedense.

Artık böyle yemek yapan yerler de kalmadı düzgün. Şimdi ki gençlik (benim jenerasyonumdaki insanlarda değil ama) Burger ve McDonald's gibi yerlerde vakit harcıyor çok fazla. Gidin evinizde bir sulu yemek yiyin mübarekler.

Geri
Yukarı