Yeni nesil neden olgun değil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soru basit ama açıklaması zor.
Aile yetiştirmesi.
Kültür değişimi.
Eskiye nazaran zorluk çekmemek. Vb...

Peki bundan bize ne? Önce kendinizi düzeltelim sonra gerisini düşünürüz.
"Bundan bize ne" ne kardeşim? Burası tartışma platformu. Biz de bu kişileri tartışıyoruz.

Dediklerinizde haklısınız.

Kendileri bir şeyler yapmak yerine hep hazıra konuyorlar. Kendi düşüncelerini değil sosyal medya fenomenlerinin düşünceleri ile bir şeye cevap veriyorlar. Örnek olarak mesela cellat36 adlı fenomene gerçekten baba diye hitap edenler yine yeni nesilden fakat gerçekten hiç olgun değiller. Yada Jadolive gibi youtuberların bekçiliğini yapan taraf? 15 Yaşında ergen yada 11 yaşında daha hayattan bile haberi olmayan çocuklar. Klişe bir laf fakat fazlasıyla doğru. Çocuğunun eline tableti ver sonrada onun özendiği adamı/kadını suçla. Buna örnek olarak Porçay adlı youtuber bunuda yaşamıştı. Adam kanalın hakkında kısmında bile mizah yaptığını ve bu yaptığı şeylerin bir çoğunun çocuklar için uygun olmayıp mizah değil genel olarak kara mizah tarafına geçtiğinide ap açık söylüyor. Fakat yine bir ebeveyn ona e posta atıyor çocuğum 7 yaşında şunu bunu yapıyor sizden görmüş lütfen içeriklerinizi düzeltin diyor. Bunu dinlerken adam yerine ben gerçekten sinir krizi geçirirdim. Gerçekten daha yazabileceğim konuşabileceğim çok şey var fakat yoruldum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı