Yeni nesil rap hakkında düşünceleriniz neler?

Anlamsız ritmi bozuk genelde kullanılan kelimeler ehh ahhh yeahh ohhh veya küfür içerikli oluyor o yüzden yabancı rap dinlemenizi öneririm.

Rap müzik sık dinleyen biri değilim ama dinleyeceğim zaman kesinlikle eski tarz dinlerim.şimdikiler bana katlanılmaz manasız gereksiz geliyor.

Sagopa Kajmer bu ülkenin Dostoveskysi gibidir gözümde, Rus ekolünü rap gibi bir yerde icra etmek.
Ve unutmamakta fayda var, sembolik takılmak her yiğidin harcı olmadığı için ve müzik sektörü fast food sektörüne dönüştüğü bu günlerde kaliteli bir şey çıkmaması normal.

1997 doğumluyum eskiden Türkçe rap dinlemek bana huzur veriyordu.
Ceza, Sagopa Kajmer, İstanbul attack, norm ender, mode XL, ege çubukçu" çocukluğum bu isimleri dinlemekle geçti.
Medcezir, rapstar, bir pesimistin gözyaşları albümüne çocukluğumu verdim diyebilirim.
Şimdi piyasaya bakıyorum da yeni nesil kardeşlerimizin yaptığı şarkılar bana bir garip geliyor.
Anlatmak istedikleri bir şey varla yok arası, saçma sapan sözleri bir araya getirip sırf "kafiye" uyumu olsun diye şarkı kaydediyorlar ki çoğunda kafiye, Flow desen yok.

Yeni nesil rapçiler hakkında düşünceleriniz neler?
Haydi biraz muhabbet olsun.

Türkçe rapten bir tek sagopa ve gazapizm dinlerim.

Ben 2000 yılında tanıştım rap müzikle. O zamandan bu zamana çok değişti tabii ki. Hangisi daha iyi diye bir şey yok bence. Tamamen kişisel konular. Eski günlerde daha mutlu olduğumuz için belki de eski şarkıları dinleyince daha iyi şeyler hissediyoruz bilemiyorum. Yine de ben bu yeni nesil trap soundlara pek alışamadım.

Son düzenleme:
Şimdi prodüksiyon kaliteleri çok iyi. Çok başarılı beatmaker’lar var ama o müziğin içini doldurabilen yok. Anlamsız sözler, ağzı gözü eğerek okuma biçimleri, torbacı muhabbetleri…

Eski parçaları dinlemeye devam.

Ne flow var ne başka bir şey. Türkiye'de de böyle, dünyada da. Bu rap değil, pop desem pop'a hakaret olacak. Nas, Big L, Mobb Deep, 2Pac ve B.I.G gibi adamlardan nasıl buralara düşebildi rap müzik sektörü? Halı flex, Çakal ve bir tane de ismi otoyol ismine benzer arkadaş vardı, insanlar bunları nasıl dinleyebiliyor? Herkesin kendi müzik zevki falan osurayım öyle müzik zevkine, bir de rap diyorlar buna. Bu saydığım isimleri dinlerken işkence çekiyorum gerçekten. Tek yaptıkları kamera karşısında özürlü gibi hareketler yapıp 40 kilo bedenleriyle silah göstermek, bunu yapanlara değil, dinleyip buralara getirenlere kızmak lazım.

Ben 2000 yılında tanıştım rap müzikle. O zamandan bu zamana çok değişti tabii ki. Hangisi daha iyi diye bir şey yok bence. Tamamen kişisel konular. Eski günlerde daha mutlu olduğumuz için belki de eski şarkıları dinleyince daha iyi şeyler hissediyoruz bilemiyorum. Yine de ben bu yeni nesil trap soundlara pek alışamadım.
Eğer dark trap seviyorsan Keişan'ı önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı