Yeni neslin çok uzun olması

2000'den sonra doğanlar özellikle çok uzun boylu. Ben 2005 doğumluyum. 16 yaşındayım ve boyum sadece 1.70. 12 yaşındaki kız kardeşimin bile boyu 1.65. çevreme baktığım zaman bile boyu 1.72-1.75 altında olan yok. Artık üzülmeye başladım yavaş yavaş. Pek kafaya takmamaya çalışıyordum ama artık yalnız kalma korkusuna kapılmaya başladım çünkü yeni nesildeki kızlar da çok uzun boylu erkek istiyor. Zaten küçüklükten beri özgüven eksikliğim var, bu durumun olması daha da geri plana atıyor beni. Sizin düşünceleriniz neler?

Dostum zaten seni sevecek kişi olduğun gibi sevecektir. Boy sadece bir sayı, görünüşünü etkiler. Başkalarının ne düşündüğünü kafana takma kendin ol.

İşin kötüsü yeni nesil kızlarda çok uzun. Ben 1.91 boyla bazen kendimi rahatsız hissediyorum yanlarında. Topuklu falan giyince benim boyumda oluyorlar bazıları. 90 neslindenim gerçi.
Yok hocam kızların boyuyla pek problemim yok, yine nereden baksanız %70-80'inden uzunum. Erkekler biraz uzun sadece, onlara göre kısa hissediyorum. :)

Ben de 2005 doğumluyum ama 185CM boyum var. Boyun şu anda gayet normal bence. 20 yaşına kadar 10 CM daha uzarsın. 180 CM olsan yeter fazlasına gerek yok.
Sağolun hocam. 180 kaslı olayım kız düşüreyim gibi bir derdim yok aslında. Sadece 1.72-1.75 gibi orta boylu olsam bana yeter. Tek derdim aslında dışlanmamak ve kötü hissetmemek. :)

Sağolun hocam. 180 kaslı olayım kız düşüreyim gibi bir derdim yok aslında. Sadece 1.72-1.75 gibi orta boylu olsam bana yeter. Tek derdim aslında dışlanmamak ve kötü hissetmemek. :)
175 CM aslında ideal bir boy dediğiniz gibi. Ben o boylardayken herkese bakınca benden 10 CM falan daha kısaydı. Boy yüzünden dışlanacağınızı sanmıyorum.

175 CM aslında ideal bir boy dediğiniz gibi. Ben o boylardayken herkese bakınca benden 10 CM falan daha kısaydı. Boy yüzünden dışlanacağınızı sanmıyorum.
1.75 fena sayılmayan güzel bir boy hocam, evet. Yine de doğuştan cücelik vs. durumu olmadığı için şükür ediyorum. Geriye kalan artık genetiğimin izin verdiği kadar uzamak. Bundan sonra önümüze bakacağız artık. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı