Yeni neslin hayali şeylere çok takılması

Yeni nesil her konuda çok farklı. Bunlardan birisi; mutlaka fark etmişsinizdir, yeni nesil gerçek olmayan şeylere çok takılıyor. Mesela anime gibi. Kızlar anime erkeklerine, erkekler anime kızlarına. Erkek kesimin %90'ı mizah olması açısından anime kızlarına saplantılıymış gibi davranırken, kız kesim gerçekten anime erkeklerinin sesine, görünüşüne vesaire takılıyor. Bunun nedeni nedir sizce?
Onlar gerçekten saplantılılar mı? Komik olsun diye yaptıklarını sanıyordum, garip.

Evet ama neden sadece Z kuşağında var böyle absürt şeyler?

Hayır, ciddiydim. Seviyeli ve mantıklı bir tartışma olsun diye açtım konuyu. Aşağılayıcı, gereksiz cümleler yazarak geçiştirmeye çalışmak yerine argümanlarınızı sunun ki "tartışma" olsun.

Absürt bir şey olduğunu düşünmüyorum herkesin kendi zevki.

Onlar gerçekten saplantılılar mı? Komik olsun diye yaptıklarını sanıyordum, garip.
Maalesef gerçekten öyleler. Detaylı inceledim.
Türkiye'de anime kültürü olmadığı için uluslararası paylaşım ve sosyal medya olmadığı için olabilir mi?
Animeyi sadece bir örnek olarak verdim.
Kaç yaşında olduğunuzu bilmiyorum ancak kendinizi ifade etmeyi öğrenmeniz gerekiyor.
Ne konuda tam ifade edememişim kendimi? Anlaşılmadıysam üzgünüm.

Z kuşağı kadar taş düşmesin başınıza, zamanında bir baltaya sap olamamış adamlar gelip yok Z kuşağı neden böyle, yok Z kuşağı neden şöyle deyip duruyor. Sorsan hayatlarındaki tek başarıları çocuk yapmaktır.
Neden saldırıya geçtiniz hemen? Normal bir şekilde soru sordum.

Evet ama neden sadece Z kuşağında var böyle absürt şeyler?

Hayır, ciddiydim. Seviyeli ve mantıklı bir tartışma olsun diye açtım konuyu. Aşağılayıcı, gereksiz cümleler yazarak geçiştirmeye çalışmak yerine argümanlarınızı sunun ki "tartışma" olsun.
Suç Z kuşağının değil, o kuşağa ebeveynlik yapan kuşağın. Sen 5 yaşındaki çocuğun eline sussun diye telefon verirken ne yapmasını bekliyorsun, Youtube'den bilim videoları mı izlesin? Tabiki de Tiktok, Instagram gibi popüler platformlarda takılacak ve çoğunluk ne yapıyorsa, ne seviyorsa o da onları sevecek. Teknoloji bu kadar hayatımızın içindeyken ailelerin çok daha dikkatli olması gerekiyor. Benim kardeşim olsa ve Tiktok çekse bırakana kadar döverim onu. Sosyal medya fenomenleri parayı bulurken yanlarında koca bir nesli de götürdüler.

Yeni konular

Geri
Yukarı