Yeni PC Montaj Sonrası Siyah Ekran Sorunu

Scpweppes

Hectopat
Bu sistemi topladım:

• XFX RX580 8GB
  • Intel i5 8400 2.8GHz
  • MSI B360M Bazooka
  • Kingston Hyperx Fury 8GB 2666MHz
  • Dark Sentinel Pro
  • HighPower 600W 85+ Bronze

Montaj bitti, kasayı çalıştırdığımda fanlar dönüyor, LED'ler yanıyor, ekran kartı ve anakart ışıkları yanıyor ama monitöre bir türlü görüntü gelmiyor. Monitörde arıza yok, yeni monitör ve başka monitörde de denedim. HDMI ve DP girişlerini denedim, ikisinde de aynı sorun. Acilen çözemezsem kafayı yiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi topladım:

• XFX RX580 8GB
  • Intel i5 8400 2.8GHz
  • MSI B360M Bazooka
  • Kingston Hyperx Fury 8GB 2666MHz
  • Dark Sentinel Pro
  • HighPower 600W 85+ Bronze

Montaj bitti, kasayı çalıştırdığımda fanlar dönüyor, LED'ler yanıyor, ekran kartı ve anakart ışıkları yanıyor ama monitöre bir türlü görüntü gelmiyor. Monitörde arıza yok, yeni monitör ve başka monitörde de denedim. HDMI ve DP girişlerini denedim, ikisinde de aynı sorun. Acilen çözemezsem kafayı yiyeceğim.

Konu ile çok alakasız özür diliyorum ama bende Dark Sentinel Pro kasasını almayı düşündüğümden Kasa hakkında görüşlerini almak istedim. Kasayı Önerir Misin? Soğutma ve Kablolama Performansı nasıl? Konu ile ilgisiz olduğundan Tekrardan özür diliyorum.

Tüm bağlantı noktalarını görebileceğimiz bir kaç fotoğraf koyma imkanınız varsa çok iyi olur. Belki gözden kaçan bir şey vardır.

Ekran kartını çıkarıp anakarttan görüntü almayı denediniz mi? @Scpweppes

Anakartınızda CPU Led ışığı yanıyor mu peki? Eğer yanmıyorsa görüntüyü anakarttan almayı deneyin. Eğer anakarttan görüntü gelirse ekran kartınızda arıza vardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı