Montaj Sonrası Sistem Çalışmıyor

@DIABLO36 Dostum zamanında benzer bir durum benim başıma gelmişti. CPU soğutucusunu çok sıktığım için açılmadığını farkettim. Senin ki aynı durum mı bilemem ama bir kontrol et istersen.

Fan kontrolcüsü varsa oradan gelecek kablolarla fandan gelen kabloları birbirine bağlıyorsun. 3'lü ya da 4'lü kablo olması lazım.
Oraya bağlarsak yazılım ile kontrol edebilir miyiz yine?
Kontrolcünün bir ucunda Switch yazıyor iki pin var diğerinde de RGB yazıyor, dört pin var. Buna mı takmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 9F2165A1-5BC6-48DC-8E1B-EF579E3FFB13.jpeg
    9F2165A1-5BC6-48DC-8E1B-EF579E3FFB13.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 44
  • E85659BC-EF1D-4119-BF6A-ADF05A9458DD.jpeg
    E85659BC-EF1D-4119-BF6A-ADF05A9458DD.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 59
Mavi ile çizdiklerim fan pinleri fakat kasayı bilen birilerinin yardımcı olması daha doğru olur .ünkü diğer başlığınızdan gördüğüm kadarı ile fan pinleri bunlarla uyumsuz olabilir emin olamadım.
5afca967_5.png

@DIABLO36 Dostum zamanında benzer bir durum benim başıma gelmişti. CPU soğutucusunu çok sıktığım için açılmadığını farkettim. Senin ki aynı durum mı bilemem ama bir kontrol et istersen.
Teşekkür ederim ama uzay montaj şeklinde yapınca açıldı😅
Mavi ile çizdiklerim fan pinleri fakat kasayı bilen birilerinin yardımcı olması daha doğru olur .ünkü diğer başlığınızdan gördüğüm kadarı ile fan pinleri bunlarla uyumsuz olabilir emin olamadım.
Eki Görüntüle 447215
Yani bende olan 4 pinli kablo fan için mi? Eğer öyleyse RGB için olanı hangisi oluyor, 2 pinli olan mı?

Benim izleme şansım olmadı ama tahmin ediyorum dikkatli izler ve söylediklerini anlamaya çalışırsanız çözüm olacaktır.
Klavuz
Bunu izledim ama orada fana monte etmeden önce videoyu duraklatıyor, bir şeyler yapıyor ve orayı anlamadım ben de. O yüzden halen cevap arıyorum😔
+++

Bakın o 4 Pinli kabloyu 12V olan yere en sağdaki boş kalacak şekilde taktım, kasanın ön fan ışıkları yandı. Hemen yanına da size gösterdiğim 2 pinli kablonun arkasında boşta 3 pinli kabloyu da SYS_FAN3’e taktım ve fanlar çalıştı. Şimdi sistemde Windows kurulu olmadığı için yazılım ile kontrol edip, edemeyeceğimi bilmiyorum. Sizce durum nedir?

Dosya Ekleri

• 2BB768B2-36BE-4174-B25C-86318FA4CDEF.jpeg
    2BB768B2-36BE-4174-B25C-86318FA4CDEF.jpeg
    1,2 MB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Klavuzda gördüğüm kadarı ile ince telli olan kabloyu daha videonun başında kullanmayacağını söyledi ki 26 ncı dakikalarda da kullanmadığı anlaşılıyor onu bir kere ayırın. Yine görebildiğim kadarı ile 4 pinli kablo 12v yazan yere takılırken 4 pin üzerindeki ok işareti aşağıya bakıyor gibi anladım ama doğruluğu tartışılır. Sizin taktığınız 3 pinli kablo tahmin ediyorum ince dediğim kablo ve onu kullanmadığı içinde takmıyor. Kabloları gören sizsiniz sizin daha iyi bir çıkarım yapıyor olmanız lazım.
Klavuzda gördüğüm kadarı ile ince telli olan kabloyu daha videonun başında kullanmayacağını söyledi ki 26 ncı dakikalarda da kullanmadığı anlaşılıyor onu bir kere ayırın. Yine görebildiğim kadarı ile 4 pinli kablo 12v yazan yere takılırken 4 pin üzerindeki ok işareti aşağıya bakıyor gibi anladım ama doğruluğu tartışılır. Sizin taktığınız 3 pinli kablo tahmin ediyorum ince dediğim kablo ve onu kullanmadığı içinde takmıyor. Kabloları gören sizsiniz sizin daha iyi bir çıkarım yapıyor olmanız lazım.
4 pinli kabloyu doğru takmışsınız diye düşünüyorum sadece 3 pinliye ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum.

4 pinli kabloyu doğru takmışsınız diye düşünüyorum sadece 3 pinliye ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum.
Evet, çıkartıyor onları ama sonra oraya ne yapıyor? Çünkü ben bu 3 pinliyi çıkartınca kasanın ön fanları çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı