Yeni PlayStation 5 Modeli 2022’de Piyasaya Sürülebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
yeni PlayStation 5 modeli

Sony, sektörün önde gelen analistlerine göre 2022 yılında yeni PlayStation 5 modeli ile karşımıza çıkabilir. Satışa sunulduğu günden bu yana dünya çapında 7.8 milyon adetten fazla satışa imza atan PlayStation 5, Sony’nin elindeki en büyük kozlardan biri. İlk yıl satışlarıyla PlayStation 4’ün rekorunu egale eden konsol oldukça başarılı çıkışıyla da adından söz ettiriyor. Her ne […]

Devamı: Yeni PlayStation 5 Modeli 2022’de Piyasaya Sürülebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Donanımsal olarak XSX'e göre çok büyük ve termal tasarım açısından sıkıntılı. Bunun yanı sıra konsollarda hata oranı yüksek. Bazı cihazlar kutusundan çıktığı şekilde çalışmadığı gözlemlenmiş. Yeni düzeltilmiş bir model çıkaracaklardır.

PS5'in RAM çiplerinde ısınma problemi vardı. Belki onu düzeltebilirler. Ama 5nm CPU'dan, 6nm CPU'ya geçmeleri (kesin değil) perfonmans kısmında birazcık sıkıntı yaratabilir. Özelleştirilmiş olsada sonuç olarak fiziksel bir fark var.

Playstation 5 Pro çıkmalı artık.

Donanımsal olarak XSX'e göre çok büyük ve termal tasarım açısından sıkıntılı. Bunun yanı sıra konsollarda hata oranı yüksek. Bazı cihazlar kutusundan çıktığı şekilde çalışmadığı gözlemlenmiş. Yeni düzeltilmiş bir model çıkaracaklardır.
Allah aşkına yazmayın şöyle,birisi 300 fps verirken diğeri 30 fps vermiyor.

Bunu bilgisayar mı sandın? XSX daha performanslı. :D
Ben daha performanslı değil mi dedim? Kastettiğim şu,sen birinde BF oynarken diğerinde oynayamamazlık gibi bir durum söz konusu değil,dolayısıyla performans farkı da PCdeki kadar büyük olmuyor,kendin yazmışsın PCmi sandın diye.

Ben daha performanslı değil mi dedim? Kastettiğim şu,sen birinde BF oynarken diğerinde oynayamamazlık gibi bir durum söz konusu değil,dolayısıyla performans farkı da PCdeki kadar büyük olmuyor, kendin yazmışsın "PC mi sandın?" diye.
Bu nesilde XSX ve PS5 arasında duruma göre aradaki fark 25%'e kadar çıkabiliyor. Kaplama kalitesi farkı oluşuyor, çözünürlük fark oluşuyor.

Geri
Yukarı