Çözüldü Yeni RAM aldıktan sonra ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hem bu CMOS yapip üstüne pili çıkarıp 5dk bekleyeyim mi?

Hayır CMOS reset zaten pil çıkarmak ile eş değer. Daha zahmetsiz versiyonu sadece.

Kapattım öyle denedim birde güç kablosunu çekerek denedim ram sol slotta kasa çalışıyor fakat monitorde yok.

Çalışması lazım normalde. Üzerinizde statik elektrik yükü falan mı vardı da böyle oldu anlamadım ki. Fişi çekip PSU şalterini kapatıp 5-10 dakika kadar bekleyin bakalım.
Arkadaşlar yeni RAM'i çıkarınca geliyordu. Şimdi BIOS pilini çıkarıp taktım yeni RAM takılıyken bir geldi görüntü Windows falan. USB'leri takarken ekran gitti. Şimdi no signal diyor RAM'i de değiştirdim hep no signal.

BIOS sıfırlayıp ram slotlarının yerlerini bir değiştirmekte fayda var.
Denedim fakat şimdi eski ramlede ekran gelmiyor.

Arkadaşlar napıcaz tekrar bios pilini sokeyim mi?

RAM'i tam takamamış olabilirsiniz kontrol edin.
Kontrol ediyorum yuvalarına tam oturmuşlar.

Arkadaşlar yeni RAM'i çıkarınca geliyordu. Şimdi BIOS pilini çıkarıp taktım yeni RAM takılıyken bir geldi görüntü Windows falan. USB'leri takarken ekran gitti. Şimdi no signal diyor RAM'i de değiştirdim hep no signal.

Denedim fakat şimdi eski ramlede ekran gelmiyor.

Arkadaşlar napıcaz tekrar bios pilini sokeyim mi?
RAM arızalı olabilir. Yeni aldığınız RAM'i tek olarak takmayı denediniz mi? Sadece tek RAM.

RAM arızalı olabilir. Yeni aldığınız RAM'i tek olarak takmayı denediniz mi? Sadece tek RAM.
Sadece yeniyi ve sadece eskiyi takıpta denedim. Şuan sadece eski olanı takılı ama görüntü yok. bir de bios pilini değişince psu fanı hızlı dönmeye başladı.

Konu hakkında bilgisi olan birini bilen varsa etiketleyebilirse güzel olur.Sizce bios pilini tekrar söküp takayım mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı