Yeni Sistem mi toplamalı yoksa yola PS4 ile devam mı etmeli?

Şimdi bütçene gerçekten GTX 770 sığdırabilirsen masaüstü PC al kesinlikle.

Ki GTX 770'in sizi yarı yolda bırakacağı bir oyun yok.

Şimdi açıkcası konsol ve PC bir arada kullanmak çok iyi bir şey, benim de ilerde bir PS4 alma düşüncelerim var. Bir oyuncunun evinde hem konsol hem PC olmalıdır. Neden çünkü çok fazla sayıda oyunlar sadece konsola çıkıyor The Last of Us, Killzone Shadow Fall ve bir sürü kaliteli oyunlar.

Peki GTX770 alırsak illa ki yüksek FPS değerleri için senin ki gibi İntel Core i5 işlemci mi almak lazım yoksa AMD FX 6300 ile falan arada fark olmaz yeter mi?

PC oyunlarına pahalı diyen arkadaşlar Steam diye bir şey duymamış hayatlarında.

Arkadaşım biraz daha bütçeni arttırıp güzel bir PC topla, sonra 15 liradan CS koleksiyonu mu alırsın, 10 liradan Left 4 Dead mı alırsın ya da 10 liradan Saints row 3 mü alırsın ne alırsın orasını artık ben bilemem. :)

Hocam hiçbir güncel oyunu bu kadar ucuza alamıyoruz malesef ancak eski oyunlar. Ps de ise Psn Plus yıllık 100 lira ona her ay 2şer oyun geliyor yılda 24 oyun ediyor. Yine steamın indirim yaptığı gibi biraz eski oyunlar ama işin eğlencesi varsa orada da çıkar.

Hocam hiçbir güncel oyunu bu kadar ucuza alamıyoruz malesef ancak eski oyunlar. Ps de ise Psn Plus yıllık 100 lira ona her ay 2şer oyun geliyor yılda 24 oyun ediyor. Yine steamın indirim yaptığı gibi biraz eski oyunlar ama işin eğlencesi varsa orada da çıkar.
Hocam en azından %33 indirim yiyiyor güncel oyunlar (tabi dün çıkmışlar değil :D), 5-8 ay sonra %50 derken 1 sene sonra %66 ve 2. sene %75 yiyiyor. :D

Arkham kardeşim :) GTX 770 gibi bir kart oldukça üst seviye bir karttır, senin de çok iyi bildiğin gibi.
Bazı arkadaşlar aklını karıştırmış hafiften. Yok efendim PS kadar akıcı olacak mı gibi şeyler duymuşsun, bana ilettiğin mesajdan biliyorum.

GTX 770 gibi bir kart ile akıcı bir biçimde oynayamayacağın oyun yok. Ziyadesiyle yetertli, üst seviye bir kart.
Ve arkadaşların da dediği gibi FX 6300 gibi bir işlemci, engel yaratmayacaktır.

Kullandığın monitörü bilmiyorum ancak ASUS olduğunu biliyorum. Şu yüksek HZ değerli monitörlerinden ise işte asıl o zaman göreceksin akıcılık kavramını.
60 HZ olsa bile sıkıntı yok. 80-90 FPS alırken görüntüde çatlamalar olur derler, olur zaten. Ancak bunu fark etmeyeceksin emin ol :)

Öylesine üst seviye bir PC ile oyunlardan zevk alamama imkanın olmaz zaten.
Bak bana HD 6850 bile yetiyor :) HD 6850 seni asla tatmin etmez çünkü High ayarlardan öteye gidemezsin.
Ama o veya ona yakın performanslı bir kart ile ölüme bile gidersin :)

Sistemi topladıktan sonra ben gibi bir Ferrari model koltuk alırsın, birde Logitech GT. Sür babam sür.

Ayrıca PC oyunlarının fiyatı neredeyse aynıya geliyor demişler. Yapmayın gözünüzü seveyim.
Bir oyunu çıktığı anda almadıktan sonra alamayacağınız oyun yok.
PC oyunları daha ne kadar ucuzlayabilir bilemiyorum. İndirimleri takip ettikten sonra her oyun alınabilir bir fiyata erişiyor.

Arkham kardeşim :) GTX 770 gibi bir kart oldukça üst seviye bir karttır, senin de çok iyi bildiğin gibi.
Bazı arkadaşlar aklını karıştırmış hafiften. Yok efendim PS kadar akıcı olacak mı gibi şeyler duymuşsun, bana ilettiğin mesajdan biliyorum.

GTX 770 gibi bir kart ile akıcı bir biçimde oynayamayacağın oyun yok. Ziyadesiyle yetertli, üst seviye bir kart.

Kullandığın monitörü bilmiyorum ancak ASUS olduğunu biliyorum. Şu yüksek HZ değerli monitörlerinden ise işte asıl o zaman göreceksin akıcılık kavramını.
60 HZ olsa bile sıkıntı yok. 80-90 FPS alırken görüntüde çatlamalar olur derler, olur zaten. Ancak bunu fark etmeyeceksin emin ol :)

Bak bana HD 6850 bile yetiyor :) HD 6850 seni asla tatmin etmez çünkü High ayarlardan öteye gidemezsin.

Sistemi topladıktan sonra ben gibi bir Ferrari model koltuk alırsın, birde Logitech GT. Sür babam sür.

Ayrıca PC oyunlarının fiyatı neredeyse aynıya geliyor demişler. Yapmayın gözünüzü seveyim.
PC oyunları daha ne kadar ucuzlayabilir bilemiyorum. İndirimleri takip ettikten sonra her oyun alınabilir bir fiyata erişiyor.
Mesaja +rep vermek, teşekkür etmek istiyorum. :D

Gökhan kardeşimi ve diğer forum dostlarımın sözünü dinleyerek, bugün PS4 satmış bulunuyorum beyler :) Umarım, bu karar beni pişman etmez. Kısmet olursa en geç haftaya sistem topluyorum ve kendimi kasıp GTX770 almaya çalışacağım :)

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca, Gökhan; Monitörün tam modelini bilmiyorum demiş. Bu işte dostum beraber seçip aldığımız :)

http://www.gold.com.tr/asus-vs248h-24inc-led-monitor_u

Kararından pişman olacağını sanmıyorum. En kötü ihtimal ile bir kaç gün boyunca aklın kalacak PS4'te. İnternette yayınlanan gameplay videolarına aklın gidecek. Ama emin topladığın sistem ile bunu kapatacaksın. Bir de kaliteli parçalar satın aldığın zaman, dikkatini kolayca dağıtmana olanak sağlayacak. Kısacası PS4'ü satmakla hem iyi ettin hem kötü ettin. Kafanı karıştırmasın, PS4 oyunlarından bir süre mahrum olacaksın manasında söyledim. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı