Çözüldü Yeni sistemde Memory Management mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VINBOM

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yeni topladım. Windows 10'u kurdum. AMD Radeon Adrenalin Edition’ı bilgisayara kurdum sürücüleri yüklettim. Logitech Gaming software kurdum. 1 oyun CS:GO oynadım. Oyun bittikten sonra chromu açtım bir sayfa açıktı birden sayfaya ulaşılamıyor tarzı bir yazı çıktı. Aradan 5 dakika geçtikten sonra mavi ekran hatası aldım. Bilgisayar kendini yeniden başlattı. Açıldıktan 30 sn sonra tekrar mavi ekran hatası aldım. Tekrar açıldı bu sefer anında mavi ekran hatası verdi ve kurtarma yaptım geçmişe döndüm. AMD uygulamasını Logitech'i kaldırmıştı sistem. Ekran geldi bende düzeldi sanırım diye Logitech uygulamasını yükledim yeniden başlattım ekran geldi ve birden ekranın yarısı mavi oldu bende sorun olduğunu düşünüp araştırmak için bilgisayarı kapattım. Sonrasında sürücüleri yanlış yüklediğimi düşünüp format atmak istedim. Flash bellekten formatı başlattım ve son saniyesinde mavi ekran aldım. Tekrar format denedim. Bu sefer uzun sürdü ama başarıyla formatı attım. Fakat ekran kartını tanımıyordu internet Explorer açılmıyordu. Restart attım. Explorer'a bastım bilgisayar ekran kartını tanıdı. Sürücüler için şu an tekrar Radeon Software kurdum sürücüleri yükledim. Chromu kurdum fakat az önce yine Chrome'da açılı olan sekmeye hay aksi diye yazı geldi site gitti. Yenileyince geliyor ama tahminen tekrar mavi ekran yiyecektim bilgisayarı kapattım. İlk mavi ekranımın görüntüsünü ekliyorum. Format sırasındakini çekemedim.
Sistemim: Ryzen 5 3600, MSI 5700XT Gaming X, Gigabyte B450 S2H, Corsair 3200MHz 2x8 RAM, PSU 650 Watt 80Plus Cooler Master.

Dosya Ekleri

• 7C923051-0FE2-4F6B-8E04-BE8E7C6D8B48.jpeg
    7C923051-0FE2-4F6B-8E04-BE8E7C6D8B48.jpeg
    140,6 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu an sistemi açabiliyorsanız minidump dosyalarını paylaşın. Eğer açılmıyorsa bellekleri teker teker takıp sistemi öyle açmayı deneyin.

Bilgisayara format attığım için dump dosyaları yok. Şu an Memtest yapıyorum. Sonuçlarını yazacağım.
Arkadaşlar sorun RAM'de imiş. Memtest yaptım 2 RAM'den 1 tanesi arızalı çıktı. RAM'leri yurtdışından almıştım. Corsair Türkiye sanırım yardımcı olmaz ama deneyeceğim. Teşekkür ederim herkese.

Şu an sistemi açabiliyorsanız minidump dosyalarını paylaşın. Eğer açılmıyorsa bellekleri teker teker takıp sistemi öyle açmayı deneyin.

Bilgisayara format attığım için dump dosyaları yok. Şu an Memtest yapıyorum. Sonuçlarını yazacağım.
Arkadaşlar sorun RAM'de imiş. Memtest yaptım 2 RAM'den 1 tanesi arızalı çıktı. RAM'leri yurtdışından almıştım. Corsair Türkiye sanırım yardımcı olmaz ama deneyeceğim. Teşekkür ederim herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı