Yeni sistemden yanık kokusu

Berkaytrxx

Centipat
Merhabalar. Pollux 3T-10 aldım ve bugün elime ulaştı. Çalıştırdım şu an gayet iyi çalışıyor ancak hafif acımsı bir yanık kokusu var normal midir? Ayrıca biraz fazla ses çıkarıyor eski bilgisayarımın eski harddiskini SSD'nin yanına taktım ondan dolayı muhtemelen.
Acil arkadaşlar bilgisayarın başına birşey gelmeden lütfen yardımcı olur musunuz? :(

Bilmiyorum ki emin değilim. İkisinin arasında ne fark var? Ve kasa iki taraftan da kapalı parça kokusu gelir mi ki?
Biri biraz daha plastik gibi kokar. Diğeri tüm evi kokutur, öyle kötüdür ki evin her yerinden alırsın.

Yanık olduğunu sanmıyorum.

Yeni alınan parçalar ilk çalıştığı zaman yanık kokusuna benzer koku yapabilir, "özellikle PSU". Eğer gerçekten çok yoğunsa tek tek kontrol edin parçalarınızı ama dediğim gibi sorun olmayacaktır muhtemelen. Ben de yaşamıştım ilk PC'mi aldığımda.

Hocam PSU'yu koklar mısınız? Oradan mı geliyor?
Yok hocam genel geliyor. Sıcaklıklar 34-35 derece.
Yeni alınan parçalar ilk çalıştığı zaman yanık kokusuna benzer koku yapabilir, "özellikle PSU". Eğer gerçekten çok yoğunsa tek tek kontrol edin parçalarınızı ama dediğim gibi sorun olmayacaktır muhtemelen. Ben de yaşamıştım ilk PC'mi aldığımda.
Bilgisayara zarar veririm veya yanlış birşey yaparım diye korkuyorum hocam. Bir taraftan da üşendim açıkçası. İkna oldum şahsen yanık kokusu olmadığına.

Sisteminiz nedir?
1605991623745.png

Geri
Yukarı