Yeni sürücüler ile RX 5500XT vs 1660S karşılaştırması

• Konuyu başlatan rilou
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 991
Bir de neden PSU'ya o kadar verdiniz? Bence R5 3600XT alınabilirdi işlemcini satıp.

Şimdi 3600XT de alabilirim. 1500X ihtiyacımı gördüğü için çok kasmıyorum şu anda, bütçe sorun değil daha çok ihtiyacıma yönelik gidiyorum. Güç kaynağını alma nedenlerimi incelemede bayağı yazmıştım. 800 TL verdim, modüler, en üst kalite üretimlerden birisi (Seasonic tabanlı, ASUS ROG soğutmalı), 10 yıl garantisi var, sessiz vb. 550W olması da gelecek planlarıma rahatça yetiyor.

İleride atıyorum RTX 3060'a geçersem, B550 anakart ile Ryzen 5600X tarzı bir toplu yükseltme daha uygun olur bana. 550W 80+ Gold da bu sistemi besleyecek. 1500X 3 yıldan fazladır çatır çatır hizmet ediyor. Tek kişilik ve hikayeli oyun sevdiğim için sistemim güvenli, temiz ve ideal çalışsın yetiyor bana. 5 FPS fazla alsam ne olur az alsam ne olur. 😄

En son kısaca Death Stranding'i kaydetmiştim, şöyle bir göz atabilirsin. Radeon Software ile kaydettiğim için FPS'in içine ediyor gerçi. Sıcaklık, işlemci kullanımı vb. ideal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi 3600XT de alabilirim. 1500X ihtiyacımı gördüğü için çok kasmıyorum şu anda, bütçe sorun değil daha çok ihtiyacıma yönelik gidiyorum. Güç kaynağını alma nedenlerimi incelemede bayağı yazmıştım. 800 TL verdim, modüler, en üst kalite üretimlerden birisi (Seasonic tabanlı, ASUS ROG soğutmalı), 10 yıl garantisi var, sessiz vb. 550W olması da gelecek planlarıma rahatça yetiyor.

İleride atıyorum RTX 3060'a geçersem, B550 anakart ile Ryzen 5600X tarzı bir toplu yükseltme daha uygun olur bana. 550W 80+ Gold da bu sistemi besleyecek. 1500X 3 yıldan fazladır çatır çatır hizmet ediyor. Tek kişilik ve hikayeli oyun sevdiğim için sistemim güvenli, temiz ve ideal çalışsın yetiyor bana. 5 FPS fazla alsam ne olur az alsam ne olur. 😄

En son kısaca Death Stranding'i kaydetmiştim, şöyle bir göz atabilirsin. Radeon Software ile kaydettiğim için FPS'in içine ediyor gerçi. Sıcaklık, işlemci kullanımı vb. ideal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dostum sen harikasın :)
Discord verir misin? Var ise 🤔

@Silinen üye Discord kullanmıyorum. Merak ettiğin şeyler olursa yanıtlarım buradan.

@166770 FH4 bu sıralar oynamıyorum ama yaparım. RDR2 videosu yükleyebilirim yakında. Yalnız Radeon ReLive canına okuyor FPS'in. Oynuyorum 60 FPS kayda başlıyorum 55 FPS. Harici kayıtla da uğraşasım gelmiyor upload hızı kötü olunca.

@Silinen üye Discord kullanmıyorum. Merak ettiğin şeyler olursa yanıtlarım buradan.

@166770 FH4 bu sıralar oynamıyorum ama yaparım. RDR2 videosu yükleyebilirim yakında. Yalnız Radeon Software canına okuyor FPS'in. Oynuyorum 60 FPS kayda başlıyorum 55 FPS. Harici kayıtla da uğraşasım gelmiyor upload hızı kötü olunca.

Steam hesabı var mı reis? Oyunu oynamaman pek sıkıntı değil reis. O sonuç ekranını SS alıp atsan yeter de artar bile.

@166770 Steam? İlk kez duyuyorum. SS atarım tabii düzgünce çalıştırabilirsem yeniden. 😁

@The Man From E.A.R.T.H. ben Fitgirl dışında sitelerden indirme yapmam fakat tüm oyunlar düzgün çalışırken, Forza Horizon 4 en çok sıkıntı çıkaran oyun. Açılmaz, hata verir, kayıt dosyası çöker ne ararsan sırf bu yüzden aylardır HDD'nin birinde yatıyor oyun hiç açılmadan. Bu oyunu satın almak en güzeli. Hem hakediyor hem kafa rahat olur. Benim tarzım olmadığı için 1-2 hafta oynamak yetmişti.

Geri
Yukarı