Yeni telefonlar çıkacağı esnada neden artık eskisi kadar heyecanlandırmıyorlar?

647624518

Hectopat
Makaleler
8
Soru gayet açık ve net. Bundan en az bi' 5-6 sene önce yeni model bir akıllı telefon çıktığında telefon mağazalarında kuyruklar oluşturan nesil, nasıl oldu da bir telefon çıktığında hiç heyecanlanamaz hale geldiler, telefon üreticileri nasıl oldu da kendilerine olan itibarlarını kaybettiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma özellikler, sürekli kendini tekrarlayan modeller, birbirinin kopyası farklı marka telefonlar, berbat yazılım güncellemeleri, her 3 ayda bir yeni modelin çıkması gibi sebeplerden dolayı insanlar firmaların kendilerini yolunacak kaz gibi gördüklerini fark ettiler. Bir noktadan sonra da zaten insan ruhu doygunluğa ulaşıyor. Şu anda kullandığımız cihazlar artık duraksama devrine girdi. Çok absürt bir yenilik olmadıkça uzun bir süre böyle devam eder gibi geliyor bana.

Kapitalizm :)
Yeni çıkan telefonda çok özellik olmadığı halde fiyatı çok...
Yenilik az. Yenilik az olmasına rağmen fiyat çok...
Kısır döngüye girdi. Benim düşüncem bu.
Bahsettiğiniz dönemde dokunmatik yeni yeni yaygınlaşıp belli gelişim gösteriyordu. Yeni gelişmiş ekranlar, kamera geliştirmeleri falan filan.
Şimdi yapılacak şey kamera sayısını 20-30lara çıkarmak olacak galiba :)

Popülarizmin kölesi olanlar yerlerini yeni nesile bıraktılar. Artık çoğu kişi popülariteye göre hareket ettiği için ve özellikle benim de dahil olduğum genç tayfanın her şeyin en iyisini isteyen görgüsüzlerden olduğunu düşünürsek herkeste telefonların en iyisi var. Çünkü bir alt model kötüdür, popüler değildir, modası geçmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki de kapitalizmden kaynaklı. Daha iyi fiyata daha iyi telefon reklamı hepsi. Ben hala iPhone 4 kullanıyorum ama bir sıkıntı çekmiyorum. Telefonlarda çok küçük artılar veya değişiklerle aşırı fiyatlar istiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı