Steam Yeni The Last of Us güncellemesi yüklenmeli mi?

sadecezeynep

Centipat
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi The Last of Us PC'de beklenen bir oyun olmasına rağmen kabul edilemeyecek optimizasyon hatalarıyla sorunlu bir çıkış yaptı. Oyunun yapımcıları ise bu sorunların ilerideki güncellemeler ile çözüleceğini söylediler ve geçtiğimiz günlerde oyuna yaklaşık 15 GB büyüklüğünde 1.2.1.0. güncellemesi geldi fakat çoğu kişi bu güncellemenin pek de işe yaramadığından yakındı. Benim sorunum ise burada başlıyor. Steam'e girdiğimde oyuna yaklaşık 50GB büyüklüğünde yeni bir güncelleme geldiğini öğrendim fakat VRAM kullanımı azalır mı ve gerçekten 50GB disk alanıma değer mi diye düşünmeden duramadım. Sizce yüklemeye değer mi yoksa vazgeçilmeli mi? Görüşlerinizi bekliyorum. Bu arada yeni güncelleme ile deneyenler varsa yaşanan farklılıkları duymak isterim.

Güncellemeden sonra hala sorun yaşadığını belirtenler var Steam incelemelerinde. Bence şaka gibi. Önce 77GB indirttiler. Sonra ilk patch geldi ve 17GB indirdik. Şimdi ise 2. patch ile birlikte bizden 49GB indirmemizi bekliyorlar.

Yani oyunun çıkışında bize göstermelik laf olsun diye 77GB indirttiler. Ben oyunu sildim ve bir kaç ay sonra yeniden indirmeyi düşünüyorum (o zamana kadar artık kaçıncı patchlerini atarlarsa) oyun tamamen kalıcı olarak düzeltildikten sonra!

İşlemci olarak darboğaz yaşıyorsanız kesinlikle indirin. Ryzen 5600 da ortalama 80-90 olan kullanımlar %50-60 bandına düştü ve sıkıntısız ekran kartını besliyor artık. Ayrıca VRAM kullanımları ve shader yükleme süreleride düşmüş. RAM kullanımı da tamamen VRAM şişmesine bağlı artıyor. O durum hala aynı. Düşük VRAM varsa 16 GB sıkıntı çıakrtır.

İşlemci olarak darboğaz yaşıyorsanız kesinlikle indirin. Ryzen 5600 da ortalama 80-90 olan kullanımlar %50-60 bandına düştü ve sıkıntısız ekran kartını besliyor artık. Ayrıca VRAM kullanımları ve shader yükleme süreleride düşmüş. RAM kullanımı da tamamen VRAM şişmesine bağlı artıyor. O durum hala aynı. Düşük VRAM varsa 16 GB sıkıntı çıakrtır.

Darboğaz sorunum vardı teşekkürler indireceğim.
Hocam ben oyunu bitirdiğim için indirmedim ama 50 GB az bir yer değil büyük ihtimal gelişme vardır. İnşallah part 2 de böyle optimizasyon sorunlarıyla karşılaşmayız.

İnşallah hocam The Last of Us en sevdiğim oyun ve böyle çıkmasına üzülmüştüm.

Halen daha 16 GB RAM altında açılmıyor mu oyun deneyen var mı?

Bende 16 GB RAM var fakat internette 3 hafta önce yayınlanan bu videoyu buldum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı