Çözüldü Yeni topladığım RTX 4070 i7-13700F bilgisayarda görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Melorin_0102

Hectopat
Yer
Erzurum/Aziziye Ilıca
Daha fazla  
RAM
Kıngston Fury Beast 64GB (32GBX2) 3200MHZ Ddr4 CL16
SSD veya HDD modeli
Kingston 2TB NV2
Ekran kartı
Galax GeForce RTX4070 EX Gamer Black 12GB
Anakart
MSI PRO B660M-P DDR4 SOKET 1700 DDR4
İşlemci
Intel Core i7 13700F
Bilgisayarın parçalarını 5-6 Temmuz'da sipariş vermiştik ekran kartı 12 gün sonra anca vardı biz de hevesle taktık ama sistemin fanları dönmesine rağmen görüntü yok. Kablolarında da sıkıntısı olmaması lazım zira bütün fanlar dönüyor hatta aldığımız soğutucunun bile çalışıyor. Anakart üzerinde CPU ve DRAM ışığı 2 kanal bellek kullandığımda yanıp sönüyorlar. İnternette baktığımda bu parçaların birbiriyle uyumlu olması gerekiyor ancak MSI'nin sitesi üzerinden baktığımda DDR4 için en fazla 16 GB desteklediklerini gördüm. Başka bir seçenek olarak BIOS'u güncellemen gerekiyor diyenler de vardı. Sizce nasıl olacak?

Bilgisayarın bileşenleri şu şekilde:

Kingston Fury Beast 64 GB (32gbx2) 3200MHz DDR4 CL16.
Kingston 2TB nv2.
Galax GeForce RTX4070 ex gamer Black 12 GB.
MSI Pro B660M-P DDR4 soket 1700 DDR4.
Intel Core i7 13700F

Çözüm
Hocam monitörün kablosunu nereye taktığınızın resmini atar mısınız bence sorun monitör ile ilgili.

Hocam ben hepsini denedim ayrıca monitörle ilgili bir sıkıntı yok çalışıyor televizyona bile taktım olmadı.

Zaten cevabı vermişsiniz en pratik yol o. 16 GB'tan büyük olmayan bir DDR4 RAM ile denemek.

O da doğru işlemcinin görüntü dahili GPU'su yok, anakarta takılmışsa görüntü gelmez.

Onu deneyeceğim muhtemelen yarın.

Bana RAM'lerin seri numarasını atar mısın?

Hocam 2ve4 slotlara taktıysanız eğer 1 ve 3 takıp dener misin?

KF432C16BB/32-SP bütün slotları bütün olabilecek kombinasyonlarla denedim.

Çözüm budur F model işlemci kullanıyorsun işlemcinin iGPU yok ekran kartına takın kabloyu görüntüyü alacaksın.

iGPU olayını biliyorum ancak zaten denedim.

Hocam ben hepsini denedim ayrıca monitörle ilgili bir sıkıntı yok çalışıyor televizyona bile taktım olmadı.

Çözümünü buldum, benim anakart 13. nesili destekliyor ancak BIOS güncellenmesi gerekiyor, bunu yapabilmek içinse 12. nesil bir işlemciyi takıp BIOS güncellendikten sonra tekrar geri takmak, anca öyle kullanabiliyorum.
Zaten cevabı vermişsiniz en pratik yol o. 16 GB'tan büyük olmayan bir DDR4 RAM ile denemek.

O da doğru işlemcinin görüntü desteği yok, anakarta takılmışsa görüntü gelmez.

Bende aynı hatayı yaptım kendimden biliyorum :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarın parçalarını 5-6 Temmuz'da sipariş vermiştik ekran kartı 12 gün sonra anca vardı biz de hevesle taktık ama sistemin fanları dönmesine rağmen görüntü yok. Kablolarında da sıkıntısı olmaması lazım zira bütün fanlar dönüyor hatta aldığımız soğutucunun bile çalışıyor. Anakart üzerinde CPU ve DRAM ışığı 2 kanal bellek kullandığımda yanıp sönüyorlar. İnternette baktığımda bu parçaların birbiriyle uyumlu olması gerekiyor ancak MSI'nin sitesi üzerinden baktığımda DDR4 için en fazla 16 GB desteklediklerini gördüm. Başka bir seçenek olarak BIOS'u güncellemen gerekiyor diyenler de vardı. Sizce nasıl olacak?

Bilgisayarın bileşenleri şu şekilde:

Kingston Fury Beast 64 GB (32gbx2) 3200MHz DDR4 CL16.
Kingston 2TB nv2.
Galax GeForce RTX4070 ex gamer Black 12 GB.
MSI Pro B660M-P DDR4 soket 1700 DDR4.
Intel Core i7 13700F

Bende aynı hatayı yaptım kendimden biliyorum :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm budur F model işlemci kullanıyorsun işlemcinin iGPU yok ekran kartına takın kabloyu görüntüyü alacaksın.

Hocam monitörün kablosunu nereye taktığınızın resmini atar mısınız bence sorun monitör ile ilgili.

O da doğru işlemcinin görüntü dahili GPU'su yok, anakarta takılmışsa görüntü gelmez.

Çözümünü buldum, benim anakart 13. nesili destekliyor ancak BIOS güncellenmesi gerekiyor, bunu yapabilmek içinse 12. nesil bir işlemciyi takıp BIOS güncellendikten sonra tekrar geri takmak, anca öyle kullanabiliyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı