Yeni toplanan bilgisayara ne yapılır?

asusn56vz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar eminim ki sistem toplayacak arkadaslarin merak ettikleri konulardan birtaneside budur.

Oncelikle merak ettigim sey sistemi topladiktan sonra isletim sistemi nasil yuklenir,suruculer parcalarin icinde mevcutmu?degilse nasil yuklenir ?

Bilgisayarin kablo baglantilari nasil yapilir ?

Bunun gibi sorular benim gibi hazir masaustu bilgisayar kullandiktan sonra toplama bilgisayar yapacaklar icin onemli sorulardir

Sorularimin cevabini bulabilirsem cok mutlu olurum.sayin recep baltasin videolarini izledim ve ufak tefek tuyolar aldim

Telefon klavyesinden yazdigim icin okumakta zorluk cekebilirsiniz simdiden ozur diliyorum.

Bu videolarda herşey en ince ayrıntısına kadar anlatılmış. Ben de bu videolar sayesinde kendi bilgisayarımı kendim topladım. Videolarda her ne yapıldıysa sırasıyla uygulandığında herşey hazır oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ekstradan buna da bakmakta fayda var;
İşletim sistemi kurulduğunda internet vasıtasıyla en güncel sürücülerin yüklenmesi, en sağlıklı yoldur.

İşletim sistemi normal bir şekilde usb den boot veya dvd yardımıyla yüklenir sürücüler zaten işletim sistemiyle gelir ve gerekli olanı windows update yükler.

Orjinal işletim sistemi seçkin internet satıcılarında veya seçkin mağazalarda bulabilirsin. Eğer internetten indiririm korsan olarak kurarım diyorsanız DVD, USB, CD yoluyla kurabilirsiniz. Bu korsan kötü anlamına gelmez bilgisayarcıların hepsi korsan format atmaktadır ama yinede kötü bir seçimdir.

Windows kurarsın. Gerekli sürücüleri yüklersin. Windows 8 veya daha üst sürümü olan Windows 8.1'i kurursan sürücüleri otomatik yükler. Daha sonra gerekli programları kurursun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı