Yeni Toplanan RTX 2060 Sistem Açılmıyor

canlancer

Centipat
Öncelikle selamlar.
Sistem toplama hakkında bilgili birisiyim. İlk topladığım sistem olmasına rağmen konu hakkında tecrübeli olmasam da bilgiliyim. Bana göre hiçbir sıkıntı yok, yeni toplanan sistemlerde açılış süresi epey zaman alıyor fakat 30 dk-1 saattir bekliyorum. Bağlantıları birçok kez kontrol ettim ve sistem çalışıyor fakat görüntü gelmiyor.

Power Tuşu:

20190723_135619_HDR.jpg

Genel Donanım:

20190723_135626_HDR.jpg

İşlemci, RAM ve 24Pin Girişi:

20190723_135632_HDR.jpg

8Pin İşlemci Güç Girişi:

20190723_135640_HDR.jpg

Kasa Panel Bağlantısı:

20190723_135657_HDR.jpg

HD Audio Bağlantısı:

20190723_135702_HDR.jpg

Monitör, klavye ve mousem olmadığı için ekran kartından HDMI kablosu ile TV'ye bağladım. En azında BIOS'u görmem gerekiyordu.

Not: Sistemde HDD ve SSD yerine M2 kullandım. Bu arada az önce fark ettim; ekran kartı RTX 2060 ve 8pin güç girişi doğru yapıldı, ayrıca ışıkları da yanıyor fakat biraz ısınıyor gibi.

Ekran kartının güç kablosunu kontrol et. Olmazsa ekran kartını ve işlemcini başka pcde denemen gerek ayrı ayrı sorun ikisinde de olabilir. Arkadaşımda aynı sorun vardı. Sorunu anakartta zannedip 2 kezgönderip 2 kez yenisini almıştık ama sorun işlemcide çıkmıştı.

Peki güç ilk açılışta tam güç verip sonra yarı güce geçme oluyor mu? Yani fan hızlarından fark edilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu soruları cevaplarsan yardım edebiliriz:
  1. Sistemin özelliklerini tamamıyla belirt.
  2. BIOS'a güncelleme yaptın mı?
  3. Kullandığın görüntü aygıtında siyah ekran mı gözüküyor, sinyal yok mu diyor?
  4. Sistem açılıp görüntü mü gelmiyor yoksa sistem açılmıyor mu?

İşlemci ve anakartınız nedir? Eğer B450 ile R5 3600(vb) kullandıysanız bu sebepten ötürü BIOS gelmiyor olabilir. Ayrıca ne kadar iyi anlasak bile bu işlerden bazen dalgınlık olabiliyor. HDMI'yı ekran kartına bağladığınıza emin olun belki kazara anakart HDMI çıkışına takmışsınızdır.

BIOS Update yapmış mıydın?
Hayır yapmama gerek var mı?
Sistem Özellikleri;
-Ryzen 7 2700
-ASUS TUF B450-Plus Gaming
-RTX 2060
-XPG 8 GB 3000MHZ
-TT 650W PSU
-XPG 240GB M.2 SSD

BIOS Update gerek var mı?
İşlemci ve anakartınız nedir? Eğer B450 ile R5 3600(vb) kullandıysanız bu sebepten ötürü BIOS gelmiyor olabilir. Ayrıca ne kadar iyi anlasak bile bu işlerden bazen dalgınlık olabiliyor. HDMI'yı ekran kartına bağladığınıza emin olun belki kazara anakart HDMI çıkışına takmışsınızdır.
Sistem Özellikleri;
-Ryzen 7 2700
-ASUS TUF B450-Plus Gaming
-RTX 2060
-XPG 8 GB 3000MHZ
-TT 650W PSU
-XPG 240GB M.2 SSD

BIOS Update gerek var mı?
T
RAM'i sağdan 2. Porta tak.
Tüm portları denedim
Peki güç ilk açılışta tam güç verip sonra yarı güce geçme oluyor mu? Yani fan hızlarından fark edilebilir.
Hayır aynı güçte çalışıyor hocam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı