Yeni toplanan sistem açılmıyor

Merhaba arkadaşlar 2.sistemimi topladım bugun geldi parçalar elime kurulumu tamamen doğru yaptığıma eminim daha önce de sistem topladım.
Fakat CPU fanları 1 sn donuyor SSD ışığı yanıyor 1 sn sonunda her şey duruyor bilgisayar kapanıyor.
Güç kaynagı 750Watt sorunun neden kaynaklandığını bulamadım mutlaka bilgisi olan arkadaşlarım vardır.

Makineniz de kısa devre var. Lütfen Power kablosu dışında hiçbir şey takılı olmadan start vermeyi deneyin olmazsa garantiye gönderin.

şuan bağlı değil tornavidayla power sw pinlerine dokundurarak deniyorum.

Minimum boot yaptınız mı? Anakartınıza yalnızca 1 adet ram (sağlamlığından eminseniz) ve ekran kartı takılı olsun, kalan ramleri ve diskleri sökün. BIOS ekranına girebiliyor ve 1 saniyelik kapanma kalkıyor mu böyle yapınca?

Ek olarak işlemci fanının doğru yuvaya takılı olduğundan emin olun. Çalıştırdığınız CPU fanı anında dönmüyorsa koruma amaçlı kapanma da olabilir. Bozuk ram veya kısa devre ihtimalini sona bırakalım öncelikle.

Minimum boot yaptınız mı? Anakartınıza yalnızca 1 adet ram (sağlamlığından eminseniz) ve ekran kartı takılı olsun, kalan ramleri ve diskleri sökün. BIOS ekranına girebiliyor ve 1 saniyelik kapanma kalkıyor mu böyle yapınca?

Ek olarak işlemci fanının doğru yuvaya takılı olduğundan emin olun. Çalıştırdığınız CPU fanı anında dönmüyorsa koruma amaçlı kapanma da olabilir. Bozuk ram veya kısa devre ihtimalini sona bırakalım öncelikle.
işlemci fanıda aynı şekilde 0.5sn çalışıyor sistem kapanıyor

işlemci fanıda aynı şekilde 0.5sn çalışıyor sistem kapanıyor

Farklı güç kaynağı denemediysen henüz önceliğin çalıştığından emin olduğun farklı bir PSU ile denemek olsun. Bu sorun ortadan kalkıyorsa çok fazla uğraşmadan değişimini talep edersin güç kaynağının. Hala devam ediyorsa anakart kaynaklı olma ihtimali yüksek. Güç ile ilgili bir sorun var ve anakart ya kendisinden ya da güç kaynağından kaynaklı bir sorundan ötürü boot yapmıyor gibi görünüyor.

Büyük ihtimal pin girişlerindendir 8+4 vardı sanırım onda çıkarıp takın düzelmezse başka PSU ile deneyin bu gibi olaylar genelde buradan kaynaklanıyor veya tek 4pin takıp deneyin.

Büyük ihtimal pin girişlerindendir 8+4 vardı sanırım onda çıkarıp takın düzelmezse başka PSU ile deneyin bu gibi olaylar genelde buradan kaynaklanıyor veya tek 4pin takıp deneyin.
onuda denedim malesef aynı sorun devam ediyor
yabancı forumlarda bios pilinden olduğunu ve aynı sorunu pios pilini değiştrirerek çözmüş bi kaç kişinin yorumunu gördüm. yarın lion pil alıp deneyeceğim

Bios pilsiz de çalışabilir. Pilden değildir. Lütfen kasa içi detaylı foto atarmisiniz. Ha yok yapmazsanız şunu yapın. Tüm parçaları sökün. Uzay sistem dediğimiz dışarıda minimum bileşenle toplayın. Olası kasa kisa devere var ise bertaraf etmiş olursunuz.
Hatta şunu yapın. Tüm parçaları sökün. Dışarı alın.
Anakarta sadece bir adet ram, PSU ve CPU power kabloları takılı olsun. Ekran kartı dahi takmayın. CPU zaten takili olacak. Bu şekilde power on yapin. Sistem kesintisiz çalışıyor ise ekran kartı takın ve olası durumları takip edin. Buraya yazın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı