Çözüldü Yeni toplanan sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Asunal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba önceden Intel 12. nesil işlemci ile kullandığım MSI anakartımı değiştirdim, yeni ASUS Z690 Prime aldım bugün. Taktığımda bilgisayar açılmadı. Kasanın güç ışığı yanıp sönüyor. RAM'leri teker teker sokup taktım kısa devre vardır diye. Güç kaynağının gücünü boşalttım ama nafile. Farklı bir önerisi olan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba önceden Intel 12. nesil işlemci ile kullandığım MSI anakartımı değiştirdim, yeni ASUS Z690 Prime aldım bugün. Taktığımda bilgisayar açılmadı. Kasanın güç ışığı yanıp sönüyor. RAM'leri teker teker sokup taktım kısa devre vardır diye. Güç kaynağının gücünü boşalttım ama nafile. Farklı bir önerisi olan var mıdır?

Sistemi kapatın, BIOS pilini çıkartın RAM'leri çıkartın RAM'lerin ucunu silgiyle silin sonra farklı slotlara takın BIOS pilini takın eğer açılmıyorsa RAM'lerden birini çıkartın deneyin mutlaka olacaktır diye tahmin ediyorum.
RAM'leri silgiyle silmek ne alaka ya 1 tanesini söküp diğeriyle çalıştımayı denemek varken
Statik elektrik birikmiş de olabilir anakartta ya da güç kaynağında
İşlemci ve anakart güç bağlantısı yapıldı mı?
Gayet ise yariyor bu arada. Bilgisayarim temizlikden sonra RAM isigi yaniyordu silgiyle pinlerini sildim sorun duzeldi.

Videoyu 7:00 dakika itibariyle başlatıp izlerseniz daha iyi sonuç alırsınız

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam o kadar acemi değilim şuana kadar arkadaşlarım ve kendime yaklaşık 10 sistem topladım ve yılda 2-3 bilgisayar temizliği yapıyorum sağol yinede

Sistemi kapatın, BIOS pilini çıkartın RAM'leri çıkartın RAM'lerin ucunu silgiyle silin sonra farklı slotlara takın BIOS pilini takın eğer açılmıyorsa RAM'lerden birini çıkartın deneyin mutlaka olacaktır diye tahmin ediyorum.
O silgi taktiği işimi çözdü kardeşim allah razı olsun 😄 bu arada silgi taktiği çalıyor

Hocam o kadar acemi değilim şu ana kadar arkadaşlarım ve kendime yaklaşık 10 sistem topladım ve yılda 2-3 bilgisayar temizliği yapıyorum sağ ol yine de.

O silgi taktiği işimi çözdü kardeşim Allah razı olsun 😄 bu arada silgi taktiği çalıyor.

Silgi taktiği eskimez hocam :D, yardım edebildiysem ne mutlu bana.

Evet doğrudur yalnız bilgisayarımdaki RAM'ler için (söküp takarken ) hiç lazım olmadı.
Yeni bir bilgi öğrendim sayenizde.
Vucutdaki statik elektrik sisteme gecmedigi surece sorun olmuyor. Ben tabi halinin uzerinde calistigim icin dogal olarak statik elektrik birikti ram ve anakartda.

Geri
Yukarı