Yeni Toplanan Sistemde Klavye ve Mouse Çalışmıyor

YapmaARtıkda

Centipat
Merhabalar.
Yeni sistem topladım ve SSD'ye USB belleğim olmadığı için laptop'a takıp format attım ve kasaya taktım. Buraya kadar sıkıntı yok. Bundan sonra kasayı açtım ilk gözüme çarpan sorun Windows başlatılıyor deyip bu Windows simgesi oluşurken en başta görüntü gidiyor ve bu esnada giden görüntü bilgisayar açılınca tekrar geliyor. Bunun sebebi nedir ilk olarak?
Sonra açtığım bilgisayarımda klavye mouse işlev yapmıyor fakat BIOS ekranında ikisi de çalışıyor. Bunun ayarı nereden nasıl yapılır? Ayrıca biraz kurcaladim BIOS ekranını Türkçe olmasına güvenerek fakat başta çıkmayan ve ben kurcaladıktan sonra çıkan bir hata oldu şöyle ki bazı yazılar çıkıyor ekranda daha BIOS logosu bile gelmeden sonra 'BIOS defaults restored' yazısı geliyor altında legacy yazısının yanında 480 GB yani SSD'nin boyutu çıkıyor. Bu ne demek? Nasıl düzeltilir acaba yardımcı olabilir misiniz?
Biraz uzun oldu şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Sanırım Windows yüklemede bir sıkıntı olmuş, bir de flash bellek bulup onu kullanarak yapmayı deneyin derim ben. Belli boyutun üstündeki harici diskleri formatlayıp windows yüklemek bazen sıkıntı çıkarabiliyor.

Bir yerden 8 GB boyutunda bir USB bellek bulun ya da satın alın. Microsoft'un sitesinden Windows indirme aracını indirin ve onunla Windows 10 kurulum belleği hazırlayın. Anakartın BIOS ayarlarını varsayılana getirin ve temiz kurulum yapın.

Ama önce sisteminizi belirtin, belki yapılması gereken başka bir ayar veya düzenleme de gerekebilir.

Sanırım Windows yüklemede bir sıkıntı olmuş, bir de flash bellek bulup onu kullanarak yapmayı deneyin derim ben. Belli boyutun üstündeki harici diskleri formatlayıp windows yüklemek bazen sıkıntı çıkarabiliyor.
Bir yerden 8 GB boyutunda bir USB bellek bulun ya da satın alın. Microsoft'un sitesinden Windows indirme aracını indirin ve onunla Windows 10 kurulum belleği hazırlayın. Anakartın BIOS ayarlarını varsayılana getirin ve temiz kurulum yapın.

Ama önce sisteminizi belirtin, belki yapılması gereken başka bir ayar veya düzenleme de gerekebilir.

Hocam laptop taki HDD yi taktım gene aynı sıkıntı vardı.
Bu SSD yi de laptopta kullanınca klavye mause çalışıyor.
Bu arada bios ayarlarını geri yükleyince başta gelen hatayı düzeltti artık açılıyor görüntü gene gidip geliyor ama benim için sıkıntı teşkil etmiyor.
Sıkıntı nerede acaba şuanda USB bellek bulamam farklı yöntem varmidir önerebileceğiniz acaba?
Sistem şu şekilde
Anakart ; B450 S2H modeli (Gigabyte)
İşlemci Ryzen 3 1200
Ekran kartı Asus R9 270 2 GB
8 GB Ram var ayrıca
480 GB Crucial BX500 SSD
Herhangi bir bilgisi olan yok mu???
????

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı