Yeni Windows sürümlerine karşı olan ön yargı

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Gerçekten sinir bozucu bir durum. Hadi sistemi yetmiyordur, SSD'si yoktur o yüzden eski Windows sürümünde kalıyordur, onu anlarım. Fakat SSD kullanan ve sistemi iyi olup hala Windows 7 kullanan bir kullanıcıya "Windows 10'a geçmeni öneriyorum" deyince "Windows 10 kasıyor o yüzden 7 kullanıyorum" diyorlar. Fakat aslında daha Windows 10'u hiç kullanmamış bile. Aynısı 8 ve 8.1 zamanında da olmuştu. "Windows 8.1'e geçin" denilince "Windows 8.1 oyun açmıyor, nasıl 8.1 kullanayım 😥" cevabını yapıştırıyorlar. Bazıları da "8.1 kurdum hiçbir oyun açılmadı hepsi hata veriyor Windows 7 Ultimate 64 bit forever" diyordu fakat sorun 8.1'de değil, kendinde oluyordu. Hatta bazen bazı insanlar bir oyunu 7'de de direk çalıştıramıyor ve ek işlemler yapıyor. Fakat 8.1'e geçince bu ek işlemleri yapmadan açmaya çalışıyor ve çalışmayınca aklına ek işlemler gelmek yerine direk "8.1 çöp! 7 adamdır!!!" diyorlar. Aslında sadece arayüzü beğenmiyorlar fakat arayüzü suçlamamak için böyle şeyler söylüyorlar. Sırf bu insanlar yüzünden her yeni çıkan Windows sürümü (Windows 10 güncellemeleri de dahil) geri planda kalıyor. Bazıları ancak sonradan insanlarının ön yargılarının yıkılmasıyla inanılmaz derecede popüler oluyor (Windows 10 gibi, 7'yi ezip geçti).

Siz bu tipler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben sadece sürüm 2004'ün Windows tarafından dağıtımına geçmesine rağmen -ISO indirirken onu veriyor- stabilize olmadığını düşünüyorum. Beni rahatsız etti 1909'a döndüm. Ama güncel iyidir, Windows 10 harici artık yavaş yavaş eskiyor.

Ben sadece sürüm 2004'ün Windows tarafından dağıtımına geçmesine rağmen -ISO indirirken onu veriyor- stabilize olmadığını düşünüyorum. Beni rahatsız etti 1909'a döndüm. Ama güncel iyidir, Windows 10 harici artık yavaş yavaş eskiyor.
Yeni sürümlerdeki sorunlar değil burada mesele. Buradaki asıl sorun, daha hiç kullanılmadan direk laf atılması. Maalesef bizim milletimizde yeni çıkan bir şeye direk ön yargılı yaklaşma ve laf atma huyu var. Bundan acilen kurtulmamız lazım.

Çoğu kişi eskiye alışmış ve o yüzden yeni olana geçmek istemiyor. Ben zamanında Windows 10'a geçmeyi çok istemiştim ama PC o zaman babama ait olduğu için geçirememiştim neredeyse 6 ay oldu Windows 10 kullanıyorum ama Windows 7 gibi değil istediğim şeyi yapamıyorum 1GB RAM yerken şimdi 2.5 yiyor. Tasarım tamamen değişti ben sadece mikrofon bass ayarını bulabilmek için 30dk boyunca kurcaladım nerede diye. Bunun tamamen alışkanlıkla alakası var bence sen Android kullanıcısına iPhone 11 20 bile versen adam beğenmez çünkü alışık değil sisteme.

Dediklerinin çoğuna katılıyorum fakat tek katılmadığım nokta "Windows 10, bu insanlar yüzünden geri kalıyor" sözün. Zira yıllarca eskiden MXP, Windows 7 ve son 3-4 yıldır Windows 8.1 Pro kullanmış biri olarak Windows 10 işletim sistemine o kadar çok fazla şans verdim ki hep hatayı kendimde aradım ama her türlü ayarı çekmeme rağmen bir türlü sistemden istediğim o akıcılığı ve oyunlardaki performansı yakalayamadım. Hatalı gelen güncelleştirmeler, mavi ekranları işin içine katmıyorum bile. HDD ile sürekli %100 disk sorunları mı dersin ne ararsan var. İnsanlar SSD almak zorunda değiller. Yetmedi orijinal Key satın aldım yetmedi SSD aldım yine o 7 ve 8.1 akıcılığını elde edemedim. Ben sistemimde saçma sapan uygulamaları, hava durumunu, Defender'i, Update'leri istemiyorum kardeşim bana kimse zorla kullandıramaz. Ben belki profesyonel oyuncu değilim ama sistemden alabildiğim maksimum performansı almak istiyorum çünkü bütçem kısıtlı ve elimdeki parçalarla bana en iyi imkanı sunan işletim sistemini seçmek zorundayım ve Windows 10 bana hiçbir zaman o stabiliteyi veremedi, veremeyecekte bu gidişle. Kesinlikle ön yargı değil bu söylediklerim tüm işletim sistemlerini yeterince kullandım. Şu an orijinal Key alıp 8.1 Pro kullanıyorum ve tertemiz misler gibi memnunum herkese de tavsiye ederim yıllardır kullanıcısı olduğum işletim sistemini ☺

Çoğu kişi eskiye alışmış ve o yüzden yeni olana geçmek istemiyor. Ben zamanında Windows 10'a geçmeyi çok istemiştim ama PC o zaman babama ait olduğu için geçirememiştim neredeyse 6 ay oldu Windows 10 kullanıyorum ama Windows 7 gibi değil istediğim şeyi yapamıyorum 1GB RAM yerken şimdi 2.5 yiyor. Tasarım tamamen değişti ben sadece mikrofon bass ayarını bulabilmek için 30dk boyunca kurcaladım nerede diye. Bunun tamamen alışkanlıkla alakası var bence sen Android kullanıcısına iPhone 11 20 bile versen adam beğenmez çünkü alışık değil sisteme.
IOS'un Android'e benzemeye başladığını unutmayın. 😂 Çoğu Android kullanıcısı artık IOS kullanabilir...

Yeni konular

Geri
Yukarı