Yeni Windows sürümlerine karşı olan ön yargı

Dediklerinin çoğuna katılıyorum fakat tek katılmadığım nokta "Windows 10, bu insanlar yüzünden geri kalıyor" sözün. Zira yıllarca eskiden MXP, Windows 7 ve son 3-4 yıldır Windows 8.1 Pro kullanmış biri olarak Windows 10 işletim sistemine o kadar çok fazla şans verdim ki hep hatayı kendimde aradım ama her türlü ayarı çekmeme rağmen bir türlü sistemden istediğim o akıcılığı ve oyunlardaki performansı yakalayamadım. Hatalı gelen güncelleştirmeler, mavi ekranları işin içine katmıyorum bile. HDD ile sürekli %100 disk sorunları mı dersin ne ararsan var. İnsanlar SSD almak zorunda değiller. Yetmedi orijinal Key satın aldım yetmedi SSD aldım yine o 7 ve 8.1 akıcılığını elde edemedim. Ben sistemimde saçma sapan uygulamaları, hava durumunu, Defender'i, Update'leri istemiyorum kardeşim bana kimse zorla kullandıramaz. Ben belki profesyonel oyuncu değilim ama sistemden alabildiğim maksimum performansı almak istiyorum çünkü bütçem kısıtlı ve elimdeki parçalarla bana en iyi imkanı sunan işletim sistemini seçmek zorundayım ve Windows 10 bana hiçbir zaman o stabiliteyi veremedi, veremeyecekte bu gidişle. Kesinlikle ön yargı değil bu söylediklerim tüm işletim sistemlerini yeterince kullandım. Şu an orijinal Key alıp 8.1 Pro kullanıyorum ve tertemiz misler gibi memnunum herkese de tavsiye ederim yıllardır kullanıcısı olduğum işletim sistemini ☺
Merak ettim, acaba 8.1 anahtarını nasıl aldınız?

IOS'un Android'e benzemeye başladığını unutmayın. 😂 Çoğu Android kullanıcısı artık iOS kullanabilir...

Örnek olarak verdim başka herhangi bir şey olabilir.

Gittigidiyor üzerinden 11 TL'ye Retail sürüm yazan bir satıcıdan aldım hocam.
Ah keşke Ryzen'a geçmemiş olsaydım. Ryzen 5 3600'e geçtiğim için Windows 10 kullanıyorum. Acaba bir şekilde 8.1 kullanmak mümkün müdür?

Ah keşke Ryzen'a geçmemiş olsaydım. Ryzen 5 3600'e geçtiğim için Windows 10 kullanıyorum. Acaba bir şekilde 8.1 kullanmak mümkün müdür?

Benzer bir durumu akrabamla yaşadık kendisi büyük bir hevesle RX 580 satın aldı ve maalesef ki 8.1 sürücüleri mevcut değil ve Windows 10 kurmak zorunda kaldı. Ryzen işlemcileri için nereye baksam herkes sorun yaşamamak adına Windows 10 kullanın yazıyorlar. Kullananlar varmış sanırım bir gününü ayırıp deneyebilirsin bence bir şey kaybetmezsin eğer çok büyük çaplı program ve oyunların yoksa şayet :)

Hocam insanlar yüzünden Windows geri kalmaz. Kim ne eder kendine eder. Artık bu sistem kullanılacak. Çok sürmez 8 serisi de biter. Windows 10'da ömrümde alamadığım arıza kodunu aldım. Hem NVIDIA, hem AMD kartlarda kod 43 nedir ya bu insanların suçu mu? Bir güncelleme geliyor her şey ters dönüyor. İnşallah düzelir. Sonuçta bu sistem kullanılacak.

Alışkanlıklar yüzünden. Keşke Windows 10 yeniliklerle dolsa, hataları azalsa da herkes kullanmak istese... Yenilik diye görev yöneticisine GPU sıcaklığını koymalarından belli aslında bazı şeyler.

Bazıları da Windows 10'u babası yapmış gibi savunuyor. Biz birşey demiyoruz bırakın hocam kim hangisinde rahat ederse onu kullansın.

Yeni nesil işlemcilerle eski işletim sistemi kullanmak sıkıntılı olur. Eski sistemlerde eski işletim sistemleri daha verimli çalışıyor. Bu arada neden Windows 8.1'e geçmek istiyorsunuz?

Geri
Yukarı