Yenilenmiş iPhone 8 Plus vs sıfır iPhone SE

berkesst

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler uzun süredir Android kullanıcısıyım artık iPhone geçmek istiyorum. 4000-5000 arası bütçem var bu aralıkta iki model buldum.

iPhone 8 Plus olan yenilenmiş bir cihaz Hepsiburada'dan görmüştüm ancak kendi sitelerinde daha ucuza olduğunu fark ettim sizce yenilenmiş cihaz alınmalı mı?

Bir de bu cihaz var iPhone SE ancak bunun da bataryası çok düşük geldi sürekli şarj edemem biliyorsunuz üniversiteler açılıyor tüm gün okulda olacağım için batarya biraz daha iyi olmalı bence.
Sizce hangisini almalıyım? Lütfen yenilenmiş cihazlar hakkında bilgi sahibi insanlar yazsın.

8 Plus ın bataryası da hiç iç açıcı bir kapasiteye sahip değil. Yenilenmiş cihazlarda açıklama olur, yenilenen parçalarla ilgili. Ekranı değişen cihazdan uzak durulması tavsiyemdir. Touch ID çalışmaması da cabası.
Almışken güncel işlemci ve donanıma sahip SE 2020 tavsiyemdir.

Yanında powerbank taşıyacaksan SE 2020 alabilirsin.

Bu durumu yaşamak istemiyorum açıkçası.

SE 2020 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim eğer batarya önemli diyorsanız SE 2020 önermeyeceğim bir telefondur. Oyun oynamıyorum, günlük kullanımda 4.5-5 saati zor çıkarıyor, eğer mobil veri de açıksa bu süre çok çok daha azalıyor maalesef.

SE 2020 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim eğer batarya önemli diyorsanız SE 2020 önermeyeceğim bir telefondur. Oyun oynamıyorum, günlük kullanımda 4.5-5 saati zor çıkarıyor, eğer mobil veri de açıksa bu süre çok çok daha azalıyor maalesef.
Genel olarak iphone zaten batarya konusunda hep zayıf. 8 plus alsa pek fark olmayacak. Bu arada 3 haftadır kullandığım s20 FE snapdragon favorim o bütçe bandında, hala android kullanmak istersen bakabilirsin. Ayrıca en iyi kamera performansına sahip o bütçe için

@iCommen Evet hocam, zaten 8 Plus'ı da önermedim arkadaşa, sadece SE 2020 kullanıcısı olarak bataryayı düşünecekse tavsiye etmiyorum :)

Geri
Yukarı