iPhone 8 vs iPhone 7 Plus

Ancak çoğu Android cihazlarına da taş çıkartıyor.
Hangi günümüz Android cihaza taş çıkartıyor? Mesela A71'i ele alalım. PUBG'de aşağı yukarı aynı fps'i alıyorsunuz. Realme 6,Redmi note 9 pro,Xiaomi note 10 pro hangilerine taş çıkartıyor? Bana eski cihazlardan bahsetmeyin günümüz şartları için konuşuyorum.

Doğru. A71'in 64 MP kamerası var ama iPhone 6S ile eskiden çektiğim resimler bile daha güzel geliyor :D.

Kullandığım GM8 telefonun kamerası(bu telefonu aldığım için aşırı pişmanım. Tavsiye etmem.) arkalı önlü 13 MP ancak 12-13 MP iPhone 7 ile çekince iPhone 7 bana aşırı kaliteli geliyor. Hatta snapchat kullanıyorsanız iPhone kamerası, Android kameralarına göre daha kaliteli.

Kullandığım GM8 telefonun kamerası(bu telefonu aldığım için aşırı pişmanım. Tavsiye etmem.) arkalı önlü 13 MP ancak 12-13 MP iPhone 7 ile çekince iPhone 7 bana aşırı kaliteli geliyor. Hatta snapchat kullanıyorsanız iPhone kamerası, Android kameralarına göre daha kaliteli.
Çok iyi bi noktaya değindin en yakındığım konulardan birisi. 64 MP kamera var ama insta olsun snapchat olsun 64 MP'i kullanmıyor tam ekran yapmak için kaliteyi öldürüyor da öldürüyor gerçekten berbat bi durum. Story atacağım zaman normal kameradan çekip atıyorum o kadar para vermişim ayıp değil mi :(

Çok iyi bi noktaya değindin en yakındığım konulardan birisi. 64 MP kamera var ama insta olsun snapchat olsun 64 MP'i kullanmıyor tam ekran yapmak için kaliteyi öldürüyor da öldürüyor gerçekten berbat bi durum. Story atacağım zaman normal kameradan çekip atıyorum o kadar para vermişim ayıp değil mi :(
Samsung'un orta segment cihazlarında kullanılan kamerayı pek performanslı bulmuyorum. Huawei'lerde bulanan 'Leica' lensler çok hoş fotoğraflar çekmenize yarıyor. Sanırım telefonu oyundan ziyade günlük işler için kullanıyorsunuz. Android cihaz almayı düşünürseniz seçimleriniz arasında Huawei'de olsun.

Çok iyi bir noktaya değindin en yakındığım konulardan birisi. 64 MP kamera var ama insta olsun snapchat olsun 64 MP'i kullanmıyor tam ekran yapmak için kaliteyi öldürüyor da öldürüyor gerçekten berbat bir durum. Story atacağım zaman normal kameradan çekip atıyorum o kadar para vermişim ayıp değil mi :(

:D :D :D Snapchat'te ST yapmak için fotoğraf çekiyorum, sanki çektiğim fotoğraf 6-7 yıl önceki bir telefonun kamerasına ait. Bunun üzerine bir de normal kameradan çekiyorum, harika bir şey ortaya çıkıyor. Sırf kamerası için bile IPhone'a geçilir ama ben WP Plus-Aero-+ serileri kullandığım için geçemiyorum. Normal WhatsApp bana çok kalitesiz geliyor. WP Plus-Aero-+ gibi uygulamalar güvenli mi derseniz güvenli değil ancak ben kendimi daha rahat hissediyorum. Keşke iPhone cihazlarında da bu tarz uygulamalar yaygın olsa. :(
Samsung'un orta segment cihazlarında kullanılan kamerayı pek performanslı bulmuyorum. Huawei'lerde bulanan 'leica' lensler çok hoş fotoğraflar çekmenize yarıyor. Sanırım telefonu oyundan ziyade günlük işler için kullanıyorsunuz. Android cihaz almayı düşünürseniz seçimleriniz arasında Huawei'de olsun.

Evet Huawei, Xiaomi, Oppo gibi cihazlar kameralar açısından tüm Android cihazlara fark atar. Onun dışında Android bir telefon alınır mı, bilemem.

Samsung'un orta segment cihazlarında kullanılan kamerayı pek performanslı bulmuyorum. Huawei'lerde bulanan 'Leica' lensel çok hoş fotoğraflar çekmenize yarıyor. Sanırım telefonu oyundan ziyade günlük işler için kullanıyorsunuz. Android cihaz almayı düşünürseniz seçimleriniz arasında Huawei'de olsun.
Evet oyunla hiç aram yok daha çok gündelik, sosyal medya vs. Huawei kamera açısından aşırı başarılı marka ama işte A71'in özellikle kamerası Android'e karşı olan bütün sevgimi yitirdi birde hep derler bir kere iOS kullandın mı bir daha Android'e kolay kolay dönemezsin aynı döngünün içerisindeyim dayanamıyorumm :D

:D :D :D Snapchat'te ST yapmak için fotoğraf çekiyorum, sanki çektiğim fotoğraf 6-7 yıl önceki bir telefonun kamerasına ait. Bunun üzerine bir de normal kameradan çekiyorum, harika bir şey ortaya çıkıyor. Sırf kamerası için bile IPhone'a geçilir ama ben WP Plus-Aero-+ serileri kullandığım için geçemiyorum. Normal WhatsApp bana çok kalitesiz geliyor. WP Plus-Aero-+ gibi uygulamalar güvenli mi derseniz güvenli değil ancak ben kendimi daha rahat hissediyorum. Keşke iPhone cihazlarında da bu tarz uygulamalar yaygın olsa. :(

Evet Huawei, Xiaomi, Oppo gibi cihazlar kameralar açısından tüm Android cihazlara fark atar. Onun dışında Android bir telefon alınır mı, bilemem.
Aslında marka ayrımı yapmak pek doğru değil. Bütün markaların amiral gemilerini toplasak aşağı yukarı aynı fotoğraf kalitesini alırsınız. Samsung S20 Ultra kullanma fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama onlarda çok hoş fotoğraflar çekmenize yarıyor.

Annemde Oppo A9 2020 Ablamda Oppo A5 2020 var ikisininde kamerası yeminle benimkinden iyi abi bir daha bedava Samsung telefon verseler kullanmam.

8 kullanıyorum, 7' lere göre hem pil kapasitesi, hem de işlemcisinin daha verimli olması sebebiyle ekran süresi olarak öndeydi. 7 Plus' un pil kapasitesi daha fazla olduğu için doğrudan karşılaştıramam ancak daha büyük ekran yerine daha yeni işlemciyi şahsen tercih ettim. Plus' ların tek elle kullanımı da daha zor.

Aslında marka ayrımı yapmak pek doğru değil. Bütün markaların amiral gemilerini toplasak aşağı yukarı aynı fotoğraf kalitesini alırsınız. Samsung S20 Ultra kullanma fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama onlarda çok hoş fotoğraflar çekmenize yarıyor.

Hocam bir telefona da 10.000 küsur lira vermek hata olur. Kamerası güzel olan çoğu telefon aşırı pahalı. Alınırsa yurt dışından alınmalı.
Annemde Oppo A9 2020 Ablamda Oppo A5 2020 var ikisininde kamerası yeminle benimkinden iyi abi bir daha bedava Samsung telefon verseler kullanmam.
iPhone'a geçmek istemezseniz Huawei, Xiaomi ya da Oppo alın. Onun dışında düzgün bir telefon aşırı pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı