Yenilenmiş iPhone almak mantıklı mı?

Bütçe
3000-4500
Bana kalsa ben bayi veya telefoncudan alırım fakat daha pahalı ve daha üst telefonlar bulunuyor orada diye biliyorum.

32 GB yeterli olacak mı ki?

Bayi veya Telefoncudan iPhone 7 vb. bulamaz mıyım ki?

Annemde 6 var ve 32 GB. Çok uygulaması ve fotosu olmamasına rağmen yetmedi ve fotoğrafları flasha attık.

Parçalar orjinal değil ama kaliteli muadilleri kullanılıyor.
Telefonculardan almak mantıklı değil yenilenmiş ürünler daha mantıklı.
iOS ve Android kıyaslamak mantıklı değil ancak şu anda piyasada 5k civarındaki çoğu telefondan iyidir i7.

Yenilenmiş telefonlarda memnun olan bir sürü kişi var fakat ucuz olmasa bile pahallısını da alabilirim ondan yana sorun yok

RAM de önemli bir yandan. Gidip 3 GB RAM olan bir iPhone almak mı yoksa 6 GB - 8 GB farklı bir marka telefon mu almak?

Yerinde olsam bu bütçeye ikinci el Android tercih ederdim. Bende iOS seviyorum fakat bu bütçelerde iyi iPhone maalesef hayal.

Yerinde olsam bu bütçeye ikinci el Android tercih ederdim. Bende iOS seviyorum fakat bu bütçelerde iyi iPhone maalesef hayal.
Bütçemi max 8.000tl ye çıkarabilirim

Parçalar orjinal değil ama kaliteli muadilleri kullanılıyor.
Telefonculardan almak mantıklı değil yenilenmiş ürünler daha mantıklı.
iOS ve Android kıyaslamak mantıklı değil ancak şu anda piyasada 5k civarındaki çoğu telefondan iyidir i7.
Yenilenmiş ürünler de kimi mutlu olmayan , kimi mutlu olan insanlar da bulunuyor. Bir yandan almaya da korkuyorum.

Android den çıkmak istiyorum artık İOS deneyimi istiyorum.

Geri
Yukarı