Yenilenmiş iPhone mu, 2. el iPhone mu?

Yenilenmiş almanı tavsiye etmem, en azından ben almazdım. Tanıdık veya güvenilir bir kaynaktan, temiz ya da temize yakın 2.e almanı öneririm.

EaseyCepten KESİNLİKLE almanı önermem. Telefoncu olarak sadece bunu söyleyeyim ben.
Birkaç tane iPhone 8 buldum bütçeme uygun ama 2. el çok sorun çıkarabiliyor diyenler de var. Sizce neye dikkat etmeliyim satıcıyla konuşurken, ne gibi sorular yardımcı olur?

İnternette şehrinde bulunan 2. el ilanlara bakıp satan kişiyle buluşup telefonu kontrol edip al bence .
Teşekkürler hocam.

Son düzenleme:
Bir aralar almayı düşünüyordum ama vazgeçtim.
Bir aralar dediğim 1 ay önce felan :D
Şu an 5300 gibi bir bütçem var hocam

Birkaç tane iPhone 8 buldum bütçeme uygun ama 2. el çok sorun çıkarabiliyor diyenler de var. Sizce neye dikkat etmeliyim satıcıyla konuşurken, ne gibi sorular yardımcı olur?

Teşekkürler hocam
İlla iphone mi düşünüyorsunuz.Benim de öyle bir bütçem var.Samsung Galaxy S7 edge bulursam alacağım.Android 10 rom atınca iyi oluyormuş.

Merhaba arkadaşlar,
Sizlere sormam gereken ve fikir almam gereken birkaç konu var, arada kaldım.
Şu an iPhone 6S kullanıyorum, birkaç kez pil değişimi olmuştu ama artık değiştirmem gerekiyor.
Teknosa mağazasında yenilenmiş telefonlar olduğunu gördüm, A ve B kalite olarak ayırmışlar. Biraz inceledim yazılanlara bakılırsa bu telefonlar iade edilen ve malzemeleri yenilenerek yeniden satışa sunulan telefonlarmış. Bazıları tüm malzemeleri kalitesizleriyle değiştiriyorlar, bazıları da sadece sorunlu olanları değiştirip formatlayıp satışa sunuyorlar diyor. Bu konuda çok tecrübesizim, sürekli telefon değiştiren biri değilim. Sizce yenilenmiş iPhone mu yoksa 2. el iPhone mu almalıyım?
Yenilenmiş telefon ya da 2. el telefondan hangisi daha mantıklı, alınır mı? Ya da 2. el telefon alırken nelere dikkat etmeliyim?

İkinci el iPhone almanı tavsiye ederim. Yenilenmiş IPhone'dan uzak dur.

İkinci el daha mantıklı.

Hem fiyatı çok pahalı yenilenmişin. Hem değişen parça çok büyük ihtimal orijinal değil. Yarın bir gün sorun çıkarabilir.

Ama ikinci el de orijinal olur cihaz. (Fiyatına göre tabi) Uygulama ile kontrol de edebilirsin değişen parçaya. Bir de fiyat avantajı var tabiki.

Bir aralar dediğim 1 ay önce felan :D

İlla iphone mi düşünüyorsunuz.Benim de öyle bir bütçem var.Samsung Galaxy S7 edge bulursam alacağım.Android 10 rom atınca iyi oluyormuş.
İster istemez akıl çeliyor hocam bu yenilenmiş telefonlar. 😅
Android kullanmıştım zamanında ama iki telefonumdan da memnun kalamamıştım, bir kere iPhone kullanınca bırakamıyorsun sanırım. Bu telefonum da baya dayandı bana gerçi ama bana da Samsung al diyen oldu. Yine de bildiğimden gideyim diyorum.

Son düzenleme:
İster istemez akıl çeliyor hocam bu yenilenmiş telefonlar. 😅
Android kullanmıştım zamanında ama iki telefonumdan da memnun kalamamıştım, bir kere iPhone kullanınca bırakamıyorsun sanırım. Bu telefonum da bayağı dayandı bana gerçi ama bana da Samsung al diyen oldu. Yine de bildiğimden gideyim diyorum.

Şu an elimde 5300 gibi bir şey var hocam, en fazla 1000 lira daha çıkabilirim üstüne daha üstü yok. Değer mi sizce?

1000TL daha ekleme durumun varsa iPhone 8 yerine ikinci el SE 2020 almanı tavsiye ederim. Hem daha güncel hem de daha performanslı bir cihaza sahip olursun.

İkinci el daha mantıklı.

Hem fiyatı çok pahalı yenilenmişin. Hem değişen parça çok büyük ihtimal orijinal değil. Yarın bir gün sorun çıkarabilir.

Ama ikinci el de orijinal olur cihaz. (Fiyatına göre tabi) Uygulama ile kontrol de edebilirsin değişen parçaya. Bir de fiyat avantajı var tabiki.
Sağolun hocam, dikkate alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı