Yenilenmiş iPhone mu, 2. el iPhone mu?

jackay

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar,
Sizlere sormam gereken ve fikir almam gereken birkaç konu var, arada kaldım.
Şu an iPhone 6S kullanıyorum, birkaç kez pil değişimi olmuştu ama artık değiştirmem gerekiyor.
Teknosa mağazasında yenilenmiş telefonlar olduğunu gördüm, A ve B kalite olarak ayırmışlar. Biraz inceledim yazılanlara bakılırsa bu telefonlar iade edilen ve malzemeleri yenilenerek yeniden satışa sunulan telefonlarmış. Bazıları tüm malzemeleri kalitesizleriyle değiştiriyorlar, bazıları da sadece sorunlu olanları değiştirip formatlayıp satışa sunuyorlar diyor. Bu konuda çok tecrübesizim, sürekli telefon değiştiren biri değilim. Sizce yenilenmiş iPhone mu yoksa 2. el iPhone mu almalıyım?
Yenilenmiş telefon ya da 2. el telefondan hangisi daha mantıklı, alınır mı? Ya da 2. el telefon alırken nelere dikkat etmeliyim?

Yenilenmiş almanı tavsiye etmem, en azından ben almazdım. Tanıdık veya güvenilir bir kaynaktan, temiz ya da temize yakın 2.e almanı öneririm.

Önerme işini başkaları yapsın ana yenilenmiş alacaksan da Easycep'ten al.En bilindik orası.
EaseyCepten KESİNLİKLE almanı önermem. Telefoncu olarak sadece bunu söyleyeyim ben.

Merhaba arkadaşlar,
Sizlere sormam gereken ve fikir almam gereken birkaç konu var, arada kaldım.
Şu an iPhone 6S kullanıyorum, birkaç kez pil değişimi olmuştu ama artık değiştirmem gerekiyor.
Teknosa mağazasında yenilenmiş telefonlar olduğunu gördüm, A ve B kalite olarak ayırmışlar. Biraz inceledim yazılanlara bakılırsa bu telefonlar iade edilen ve malzemeleri yenilenerek yeniden satışa sunulan telefonlarmış. Bazıları tüm malzemeleri kalitesizleriyle değiştiriyorlar, bazıları da sadece sorunlu olanları değiştirip formatlayıp satışa sunuyorlar diyor. Bu konuda çok tecrübesizim, sürekli telefon değiştiren biri değilim. Sizce yenilenmiş iPhone mu yoksa 2. el iPhone mu almalıyım?
Yenilenmiş telefon ya da 2. el telefondan hangisi daha mantıklı, alınır mı? Ya da 2. el telefon alırken nelere dikkat etmeliyim?
İnternette şehrinde bulunan 2. el ilanlara bakıp satan kişiyle buluşup telefonu kontrol edip al bence .

2.el alınmalı. IMEI kayıtlı mı diye kontrol etmek ve parça değişimi olmamış diye bakmak lazım. (Genelde batarya değiştiriliyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı